Դրսում կարելի է գտնվել միայն կենսական անհրաժեշտության դեպքում ու անձը հաստատող փաստաթղթով. ՀՀ-ում կարանտինային միջոցառումները խստացվում են
24/03/2020 19:31
Փողոց դուրս եկած քաղաքացիները պետք է հստակ բացատրություն ունենան՝ ուր են գնում, և այդ բացատրությունը պետք է տեղավորվի կենսական անհրաժեշտ տեղաշարժի տրամաբանության մեջ, ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հայտնելով, որ առնվազն մեկ շաբաթով Հայաստանում խստացվում են կարանտինային միջոցառումները:
Նա նշեց՝ դրսում գտնվող բոլոր քաղաքացիները պետք է ունենան անձը հաստատող փաստաթուղթ:
«Պարետատունը կսահմանի քաղաքացու կողմից տեղաշարժի ձևաթուղթ լրացնելու պարտադիր պայման», - ասաց Փաշինյանը։

Armenia’s PM: Quarantine measures to become tougher - people must explain reason of being in streets and have passport with them
24/03/2020 19:32
Addressing the nation amid the coronavirus outbreak in Armenia, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said all the people in streets must clearly explain where they are going.
“Their explanation must fit in the logic of vital necessity,” the PM said.
He said all the people must have passports with them.
“The Commandant’s Office will set a clear demand for filling the form explaining the movement,” the premier said.