«Իրատես». Վերջապես կողմնորոշվեք` որտե՞ղ ենք հիմա մենք, ու՞ր եք մեզ տանում
«Իրատես» թերթը գրում է. «Երեկ առանց դիմակի ու առանց ձեռնոցի Աննա Հակոբյանը դիմակ ու ձեռնոց կրելու վերաբերյալ բուկլետներ է բաժանել քաղաքացիներին, դրա հետ մեկտեղ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին հավաքել է ու իր այս «աշխարհացունց» կամավորական աշխատանքի մասին հայտնել: «Որոշեցի կամավոր գրվել և իմ լուման ներդնել, օգտակար լինել այնտեղ, որտեղ դրա կարիքը կա: Նախարարությունից հայտնեցին, որ մեծ թվով կամավորներ կան և փորձեցին հեռու պահել ինձ՝ մտածելով, գուցե չարժե, սակայն մենք պնդեցինք, որ այդպես հնարավոր չէ, ես պետք է անպայման ինչ-որ բանով օգտակար լինեմ», - հայտարարել է վարչապետի տիկինը: Այստեղ են ասել, որ չխանգարես, հաստատ չես օգնի:
Առողջապահության նախարարությունից կամավորներին չե՞ն տեղեկացրել, թե ինչպես պետք է բուկլետները բաժանել, թե՞ գոյություն ունեն «էլիտար ու արտոնյալ» կամավորներ, որոնք մարդկանց կարող են կանխարգելիչ աշխատանքների մասին բացատրող թերթիկներ բաժանել` առողջապահական տարրական կանոները չպահպանելով: Առողջապահության նախարարությունում տեսե՞լ են Աննա Հակոբյանի կամավորական աշխատանքի տեսագրությունները, ի՞նչ կարծիքի են:
Բայց երևում է Աննա Հակոբյանը երեկ ոչ միայն նոր առողջապահական «կանոններ» էր թելադրում, այլև լրիվ անծանոթ պատմության էջ էր բացում: «Մեր կյանքը 360 աստիճանով շրջված է: Մեր կյանքի բնականոն ընթացքը գոյություն չունի այլևս: Բոլոր այդ հարցադրումները կարծես նախորդ կյանքից լինեն: Մինիմալ հոգեբանական տրավմաներով պետք է մեր ժողովուրդը դուրս գա այս իրավիճակից: Դրան են միտված նաեւ այդ սահմանափակումները: Մենք հիմա ինչ-որ միջանկյալ տարածությունում ենք և գնում ենք դեպի ապագան: Վտանգներ չեմ տեսնում և հույս ունեմ, որ բոլորը ըմբռնումներով կմոտենան այդ հարցերին»,- անդրադառնալով լրատվամիջոցների խոսքի սահմանափակումներին, ասել է վարչապետի տիկինը:
Ի՞նչ ասել է` 360 աստիճան շրջվել, այսինքն էլի վերադարձել ենք նույն կետի՞ն, գուցե տիկին Հակոբյանը նկատի է ունեցել 180 աստիճա՞նը: Իսկ եթե ոչ, հարց է ծագում, ինչու՞ են մարդն ու կինն այսքան տարբեր միջավայրերում ապրում: Փաշինյանն ասում է, թե անորոշ աշխարհում ենք, ամեն ինչ նոր է, կինն էլ, թե` վերադարձել ենք նույն կետին: Վերջապես կողմնորոշվեք` որտե՞ղ ենք հիմա մենք, ու՞ր եք մեզ տանում»:

«Иратес»: Сориентируйтесь, наконец, где мы сейчас и куда вы нас ведете
Газета «Иратес» пишет, что вчера Анна Акопян, без защитной маски и перчаток, раздавала гражданам буклеты о необходимости ношения масок и перчаток, вместе с этим, собрала представителей СМИ и сообщила во всеуслышание о своей «невероятной» волонтерской работе.
«Решила записаться в волонтеры и внести свой вклад, быть полезной там, где в этом нуждаются. В министерстве сообщили, что есть большое число волонтеров и попытались удержать меня от этого, подумав, что может не стоит, однако мы настояли, что так нельзя, я обязательно должна быть полезна чем-то», - заявила супруга премьер-министра. К месту сказать: если не помешаешь, то уж точно не поможешь.
Разве в министерстве здравоохранения не предупредили волонтеров, как нужно раздавать буклеты, или, может, существуют «элитные и привилегированные» волонтеры, которые могут раздавать людям листовки о профилактических мерах, не соблюдая элементарных медицинских правил? В министерстве здравоохранения не видели видеозаписи волонтерской работы Анны Акопян, какого они мнения?
Однако, как видно, Анна Акопян вчера не только диктовала новые «правила» здравоохранения, но и открывала страницу полностью незнакомой истории.
«Наша жизнь перевернулась на 360 градусов. Нормальный ход нашей жизни больше не существует. Все эти вопросы, кажется, из прошлой жизни. Народ должен выйти из этой ситуации с минимальными психологическими травмами. На это направлены также эти ограничения. Мы сейчас в каком-то промежуточном пространстве и идем в будущее. Не вижу опасности и надеюсь, что все с пониманием отнесутся к этому вопросу», - сказала супруга премьер-министра, касаясь ограничения свободы средств массовой информации.
«Что значит, перевернулась на 360 градусов? То есть мы опять вернулись в ту же точку? Может госпожа Акопян имела в виду 180 градусов? А если нет, то возникает вопрос, почему муж и жена живут в такой разной среде? Пашинян говорит, что в мире царит неопределенность, все новое, а жена, что вернулись к той же точке. Сориентируйтесь, наконец, где мы сейчас и куда вы нас ведете?», - отмечает издание.