Պետք է որոշում կայացվի և բանկային տոկոսները սառեցվեն. Գագիկ Ծառուկյան
Որ ես ասել եմ, թե դժգոհ եմ մոտեցումից, այո դժգոհ եմ, որովհետև բոլոր սահմաններում պետք է թեստեր լինեին, այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։
«Մենք ասում ենք, որ բանկային համակարգում պետք է լինի ոչ թե սառեցում, այլ ներում՝ 3 ամիս։ 1մլն 650 հազար վարկառու կա, մարդը չի աշխատում, չգիտի՝ ոնց սնվի, ու այդ մարդուն պարտադիր 2 ամիս հետո տոկոսները գալու են։ Եղբայր ջան, էսօր մենք չենք ընկել մեր ժողովրդի հետևից։ Պետք է որոշում կայացվի և տոկոսները սառեցվեն, որ գոնե մարդը մտածի իր առօրյա սննդի հարցով։ Թե չէ, ասում են անհատական հանդիպումներ, ծիծաղելի է, 1 մլն, 650 հազար մարդ անհատական հանդիպումնե՞ր», - ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։
Նրա խոսքով՝ քայլեր պետք է կատարվեն խնդիրները լուծելու համար։
«Հիմնական հարցն այն է, որ ոչ թե ուզում ենք լավամարդ լինենք, ցեխ շպրտենք, այսօր դրա ժամանակը չի։ Մենք ասում ենք, որ պատրաստ ենք 24 ժամ աշխատել, ներկայացնել մեր տեսակետը, մոտեցումը, խնդրի լուծումը։ Այսօր չպետք է լինի իմը, քոնը, մյուսինը, այլ պետք է լինի արդյունավետ առաջարկ։ Պատասխանատվությունը բոլորինս է, որից հետո էլ մարդիկ պատասխան կտան իրենց չարածի համար», - ասաց ԲՀԿ նախագահը։

Нужно принять решение и заморозить банковские проценты – Гагик Царукян
«Да, я говорил, что недоволен такими подходами, поскольку тесты на коронавирус должны быть на всех границах», - заявил сегодня на пресс-конференции председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
«Мы говорим, что в банковской сфере на три месяца должна быть объявлена амнистия, а не заморозка. В Армении есть 1 млн. 650 тысяч заемщиков, человек не работает и не знает, как питаться, но через два месяца этому человеку обязательно придется платить проценты. Ведь не мы сегодня гонимся за народом. Нужно принять решение и заморозить, чтобы человек хоть мог бы подумать о своем хлебе насущном. Просто смешно, когда говорят о каких-то индивидуальных встречах. Вы только представьте, 1 млн. 650 тысяч человек и индивидуальные встречи», - заявил Гагик Царукян.
По его словам, для решения проблем должны быть предприняты шаги.
«Основной вопрос в том, что мы не хотим казаться добрыми или критиковать. Мы говорим, что готовы работать 24 часа, представлять нашу точку зрения, подходы, решение проблемы. Сегодня не должно быть моего или твоего, сегодня нужны эффективные предложения. Ответственность лежит на всех и людям придется ответить за то, что не сделали», - сказал председатель партии «Процветающая Армения».