Իտալիայում կարանտինի խախտման համար սահմանվել է մինչև 3 հազար եվրո տուգանք
Իտալիայի Նախարարների խորհուրդը հաստատել է 400-ից 3 հազար եվրոյի տուգանք այն քաղաքացիների համար, ոորոնք չեն պահպանում կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջոցները, մասնավորապես՝ տեղաշարժման սահմանափակումը, հայտնում են իտալական լրատվամիջոցները:
Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպե Կոնտեն հայտարարել է, որ հպարտ է համաքաղաքացիների արձագանքից՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ ձեռնարկված միջոցառումների հարցում: «Քաղաքացիների ճնշող մեծամասնությունը պահպանում է նոր կանոնները», - ասել է նա:
Իտալիան երկրորդ տեղում է Չինաստանից հետո՝ կորոնավիրուսի դեպքերի քանակով: Այս վարակը հայտնաբերվել է երկրի 69 հազար քաղաքացու մոտ: Մահացողների թվով Իտալիան աշխարհում առաջին տեղում է. այնտեղ կորոնավիրուսով վարակի հետևանքով մահացել է ավելի քան 6,8 հազար մարդ: Ապաքինվել է 8,3 հազար մարդ:

В Италии ввели штрафы до 3 тыс. евро за нарушение карантина
Совет министров Италии утвердил штрафы от 400 до 3 тысяч евро для граждан, которые не соблюдают меры по борьбе против коронавируса, а именно - режим ограничения на передвижение, сообщили итальянские СМИ.
Премьер-министр Италии Джузеппе Конте заявил, что гордится реакцией сограждан на введенные для борьбы с коронавирусом меры. "Подавляющая часть граждан соблюдает новые правила", - сказал он.
Италия занимает второе место после Китая по числу случаев коронавируса. Эту инфекцию обнаружили у 69 тыс. человек на территории страны. По числу умерших Италия на первом месте: там скончались больше 6,8 тыс. пациентов с коронавирусом. Выздоровели 8,3 тыс. человек.