ԱՄՆ-ում աջակցել են ալկոհոլի տուն առաքման նախաձեռնությանը
ԱՄՆ մի շարք նահանգներ ընդունել են փոփոխությունը, համաձայն որի, բարերն ու ռեստորաններ կարող են ալկոհոլը տուն  առաքել կարանտինում գտնվող մարդկանց համար, հայտնում է Travel and Leisure-ը:
Քաղաքական գործիչները որոշել են հեշտացնել քաղաքացիների կյանքը և թույլ տալ, որ բարերը, տեղական սննդակետերին և և գինետներին ալկոհոլ մատակարարել հաճախորդների տներ: Այսպիսով, նրանք ցանկանում են աջակցել տեղական բիզնեսին և խրախուսել մարդկանց տնից դուրս չգալը:
Այս գաղափարը կյանքի կկոչվի միանգամից մի քանի նահանգներում՝ Տեխասում, Նյու Յորքում, Կալիֆորնիայում, Նյու Հեմփշիրում, Նեբրասկայում, Կոլորադոյում, Վերմոնտում և Կենտուկիում:

В США поддержали инициативу доставлять алкоголь на дом
Несколько штатов США приняли поправку, согласно которой бары и рестораны могут поставлять алкоголь на дом к людям, сидящим на карантине, сообщает Travel and Leisure.
Политики решили облегчить жизнь граждан и разрешили барам, местам питания и винодельням доставлять алкоголь на дом. Так они хотят поддержать местные предприятия и побудить людей не выходить на улицу.
Эта идея будет реализована сразу в нескольких штатах – Техас, Нью-Йорк, Калифорния, Нью-Гэмпшир, Небраска, Колорадо, Вермонт и Кентукки.