Ամփոփվել են բիզնեսին և սոցիալական թիրախային խմբերին օժանդակություն ցուցաբերելու ծրագրերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շարունակվում են տնտեսական հակաճգնաժամային միջոցառումների և տնտեսության առողջացմանն ուղղված միջոցառումների և առաջարկությունների շուրջ քննարկումները:
Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել բիզնեսին աշխատատեղերի պահպանման գծով աջակցության գործիքակազմերին, ինչպես նաև ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված աշխատանքը կորցրած ծնողների երեխաներին սոցիալական օժանդակություն ցուցաբերելու ծրագրերին:
Վարչապետը կարևորել է ռեսուրսներն արդարացի բաշխելու ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի իրականացումը և ընդգծել թիրախային հասցեականության ապահովման անհրաժեշտությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ կառավարության կողմից բիզնեսին աջակցությունը ևս ուղղված է մարդուն, ով այդպիսով պահպանելու է իր աշխատանքը:
Վարչապետը պատասխանատուներին հանձնարարել է վերջնական տեսքի բերել կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների մեղմանն ուղղված ծրագրային փաթեթները և ներկայացնել կառավարության առաջիկա նիստի հաստատմանը:

В правительстве обобщены программы содействия бизнесу и социальным группам
Под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна в правительстве продолжаются обсуждения вокруг мероприятий и предложений, нацеленных на экономические антикризисные мероприятия и оздоровление экономики.
В частности, обсужден инструментарий содействия бизнесу по линии сохранения рабочих мест, а также программы оказания социальной помощи детям, чьи родителей потеряли работу в связи со сложившейся ситуацией.
Премьер-министр подчеркнул важность осуществления шагов, необходимых для справедливого распределения ресурсов, и подчеркнул необходимость обеспечения адресности. Никол Пашинян отметил, что оказываемое правительством содействие бизнесу также нацелено на человека, который таким образом сохранит свою работу.
Премьер-министр поручил ответственным лицам обобщить программные пакеты, нацеленные на смягчение экономических последствий коронавируса и представить на утверждение на ближайшем заседании правительства Армении.