Խստագույնս հորդորում ենք տարանցիկ երկրներով Հայաստան ժամանելուց առաջ նախապես ստուգել չվերթների հասանելիությունը. ՀՀ ԱԳՆ
25/03/2020 11:14
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տեղեկացնում  է, որ ՌԴ կառավարության որոշման համաձայն՝ արտերկրում գտնվող և հայրենիք վերադառնալ ցանկացող ԱՊՀ անդամ պետությունների, այդ թվում ՀՀ քաղաքացիները կարող են օգտագործել ՌԴ տարածքը՝ որպես տարանցիկ երկիր։
«Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալ ցանկացող ՀՀ քաղաքացիները կարող են օգտվել բացառապես օդային ճանապարհից՝ պայմանավորված Վրաստան տարածք օտարերկրացիների մուտքի արգելքով: Ուստի ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում ՀՀ քաղաքացիներին չփորձել Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալ ցամաքային ճանապարհով։
Խստագույնս հորդորում ենք տարանցիկ երկրներով Հայաստան ժամանելուց առաջ նախապես ստուգել չվերթների հասանելիությունը», - ասված է ԱԳՆ հայտարարությունում։

Настоятельно призываем до прибытия в Армению через транзитные страны предварительно проверить доступность рейсов – МИД Армении
25/03/2020 12:15
Министерство иностранных дел Армении сообщает, что согласно решению правительства РФ, граждане государств-членов СНГ, находящиеся за границей и желающие вернуться на родину, в том числе граждане Армении, могут использовать территорию России в качестве транзитной страны.
«Сообщаем также, что граждане Республики Армения, желающие вернуться из России в Армению, могут воспользоваться исключительно воздушным транспортом из-за запрета въезда иностранцев на территорию Грузии. Посему еще раз призываем граждан Армении не пытаться вернуться из России в Армению наземным путем.
Мы настоятельно призываем до прибытия в Армению через транзитные страны предварительно проверять доступность рейсов», - говорится в заявлении МИД Армении.