Բակո Սահակյանը հանդիպել է իշխանություններին սատարող քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ
26/03/2020 15:37
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի՝ իշխանություններին սատարող քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Անդրադարձ է կատարվել մարտի 31-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարը մեկ անգամ ևս կարևորել է հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի վարակի տարածման կանխարգելման նպատակով նախընտրական շրջանում բոլոր կանխարգելիչ և կազմակերպչական աշխատանքների իրականացման, սանիտարահիգիենիկ կանոնների պահպանման անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են նաև կորոնավիրուսի դեմ պայքարում նոր հանգամանքների ի հայտ գալու դեպքում հնարավոր լրացուցիչ միջոցների ձեռնարկման հետ կապված խնդիրների իրականացման ուղիները:

Бако Саакян встретился с представителями политических сил, поддерживающих власти
Президент Республики Арцах Бако Саакян 26 марта встретился с представителями политических партий Национального собрания Арцаха, поддерживающих власти, сообщает пресс-служба президента.
На встрече были затронуты вопросы, касающиеся предстоящих 31 марта сего года общегосударственных выборов.
В этом контексте глава государства вновь подчеркнул необходимость осуществления в предвыборный период всех профилактических и организационных работ, соблюдения санитарно-гигиенических правил с целью противодействия распространению новой коронавирусной инфекции.
Были обсуждены также пути осуществления задач, связанных с принятием возможных дополнительных мер в случае возникновения новых обстоятельств в борьбе против коронавируса.