Բակո Սահակյանը հանդիպել է իշխանություններին սատարող քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ
26/03/2020 15:37
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի՝ իշխանություններին սատարող քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Անդրադարձ է կատարվել մարտի 31-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարը մեկ անգամ ևս կարևորել է հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի վարակի տարածման կանխարգելման նպատակով նախընտրական շրջանում բոլոր կանխարգելիչ և կազմակերպչական աշխատանքների իրականացման, սանիտարահիգիենիկ կանոնների պահպանման անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են նաև կորոնավիրուսի դեմ պայքարում նոր հանգամանքների ի հայտ գալու դեպքում հնարավոր լրացուցիչ միջոցների ձեռնարկման հետ կապված խնդիրների իրականացման ուղիները:

President Sahakyan met with representatives of the Artsakh Republic National Assembly political parties supporting the authorities
26/03/2020 15:42
On 26 March President Bako Sahakyan held a meeting with representatives of the Artsakh Republic National Assembly political parties supporting the authorities.
State elections to be held on March 31 of the current year were touched upon during the meeting.
Within this context the Head of the State underscored once again the necessity of implementing all preventive and organizational activities and maintaining sanitary and hygienic rules in the pre-election period to avoid the spread of the novel coronavirus in the republic.
The meeting also addressed the ways of solving tasks on taking possible additional measures in case of the occurrence of new circumstances in the fight against the coronavirus.