«Փաստ». ԱԺ շարքային օրակարգ՝ առանձնապես ոչ շատ մեծ նշանակություն ունեցող հարցերով
«Փաստ» թերթը գրում է. «ԱԺ հերթական քառօրյան, որը, չնայած երկրում ստեղծված դրությանը, այնուամենայնիվ շարունակում է իր աշխատանքները։ Առաջին հայացքից այնպիսի տպավորություն է, որ խորհրդարանում անհետաձգելի հարցեր են կուտակվել, և իշխանությունները ձեռնամուխ են եղել այն քննարկել արտակարգ ռեժիմի պայմաններում։ Սակայն, որքան էլ զարմանալի թվա, ուսումնասիրելով ԱԺ օրակարգը, տեսնում ենք, որ շարքային օրակարգ է ու առանձնապես ոչ շատ մեծ նշանակություն ունեցող հարցերով։
Իհարկե, պետության համար կարևոր է ցանկացած հարց, սակայն հազիվ թե օրակարգում կային այնպիսի հարցեր, որոնք չէին կարող սպասել գոնե 2 շաբաթ: Ավելին, նաև այնպիսի տպավորություն է, որ օրակարգը հագեցվել է արհեստականորեն՝ ընդամենը քառօրյայում քննարկվող հարցեր ունենալու նպատակով։
Հավելենք, որ քննարկումներն անցնում են հիմնականում «իմիջիայլոց»։ Ի դեպ, քննարկումներում փորձում են որոշակի արհեստական ակտիվություն ապահովել իշխանական պատգամավորները, ինչը ևս համապատասխանում է ժանրի կանոններին։ Սակայն, չնայած այդ ամենին, օրակարգը երկու օրում սպառվեց»:

«Паст»: Рядовая повестка парламента – с не имеющими очень большого значения вопросами
Газета «Паст» пишет, что очередные четырехдневные заседания парламента, несмотря на ситуацию в стране, тем не менее, продолжаются. На первый взгляд, создается впечатление, что в парламенте накопились неотложные вопросы и власти должны их обсудить в условиях чрезвычайного положения. Однако, как это ни странно, при изучении повестки парламента, становиться ясно, что это рядовая повестка – с не имеющими очень большого значения вопросами.
Конечно, для государства важен любой вопрос, однако вряд ли в повестке есть такие вопросы, которые не могли бы подождать двух недель. Более того, такое впечатление, будто повестка насыщена искусственно, только для того, чтобы во время четырехдневных заседаний были какие-то обсуждаемые вопросы.
Добавим, что обсуждения в основном проходят «между прочим». Кстати, депутаты правящей команды пытаются обеспечить во время обсуждений искусственную активность, что также соответствует правилам жанра. Однако, несмотря на все это, повестка исчерпана за два дня.