Ամեն ինչ պետք է անենք, որ հատկապես դիտորդական խմբի հետ կորոնավիրուսն Արցախ մուտք չգործի. ՀՀ վարչապետ
26/03/2020 11:45
Կառավարության այսօրվա նիստին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ մարտի 31-ին Արցախում տեղի ունեցող ընտրություններին՝ հիշեցնելով, որ սպասվում է դիտորդների մասնակցություն:
«Մենք այսօր արդեն Հայաստանում ունենք կորոնավիրուսի արագ թեստեր, պարոն Ավինյան, եկեք պայմանավորվենք, համագործակցենք դիտորդական կազմակերպությունների հետ, հասկանանք՝ ռիսկային գոտիների՞ց են, թե՞ ոչ, եթե ռիսկային գոտիներից են, խնդրենք նրանց՝ փոխարինեն այլ դիտորդներով: Ամեն ինչ պետք է անենք, որ հատկապես դիտորդական խմբի հետ կորոնավիրուսը Արցախ մուտք չգործի», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի խոսքով՝ տասնյակ մարդիկ թեստավորվել են Արցախում, սակայն ոչ մի դեպք կորոնավիրուսի չի հաստատվել:

Мы должны сделать все, чтобы избежать проникновения коронавируса в Арцах вместе с группой наблюдателей – Никол Пашинян
26/03/2020 12:35
Сегодня на заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян обратился к предстоящим в Арцахе 31 марта общереспубликанским выборам, напомнив о том, что в выборах ожидается участие наблюдательской миссии.
«У нас в Армении уже есть экспресс-тесты на коронавирус, господин Авинян, давайте договоримся, будем сотрудничать с наблюдательскими организациями, поймем, входят  они в зоны риска или нет. Если да, то попросим их, чтобы их заменили другими наблюдателями. Мы должны сделать все, чтобы коронавирус не проник в Арцах вместе с группой наблюдателей», - сказал премьер-министр.
По словам премьер-министра, в Арцахе были протестированы десятки людей, однако нет ни одного подтвержденного случая коронавируса.