«Volkswagen»-ը երկարաձգել է արտադրության դադարը Գերմանիայի գործարաններում (Интерфакс)
«Volkswagen» ավտոարտադրության կոնցեռնը հայտարարել է, որ երկարաձգում է իր ապրանքանիշի ներքո ավտոմեքենաների արտադրության ընդհատումը ևս չորս աշխատանքային օրով՝ մինչև ապրիլի 9-ը: Պատճառը կորոնավիրուսով պայմանավորված պահանջարկի անկումն ու լոգիստիկ խնդիրներն են:
Կասեցվելու է նաև ավտոպահեստամասերի արտադրությամբ զբաղվող «Volkswagen Group Components»-ի գործունեությունը: Որոշումը վերաբերում է Գերմանիայում գտնվող գործարաններին:
«Volkswagen»-ի վարչության անդամ Անդրեաս Թոստմանը նշել է, որ ղեկավարությունը պատրաստում է միջոցների փաթեթ՝ արտադրությունը հնարավորինս արագ վերսկսելու համար:
Մարտի 27-ին «Ford Motor»-ը, «Fiat Chrysler Automobiles»-ը, «Honda Motor»-ը և «Toyota Motor»-ը հայտարարել են, որ պատրաստվում են վերսկսել աշխատանքը Հյուսիսային Ամերիկայի իրենց գործարաններում:

Volkswagen продлил приостановку производства на заводах в Германии до 9 апреля (Интерфакс)
Автомобилестроительный концерн Volkswagen сообщил, что продлил перерыв в производстве машин под своим брендом еще на четыре рабочих дня, до 9 апреля, на фоне продолжающегося падения спроса и проблем с логистикой из-за коронавируса.
Также будет продлена приостановка выпуска автозапчастей в подразделении Volkswagen Group Components. Решение касется заводов в Германии.
Член правления Volkswagen, ответственный за производство, Андреас Тостманн, заявил, что менеджмент готовит пакет мер для скорейшего возобновления производства.
Также 27 марта автопроизводители Ford Motor, Fiat Chrysler Automobiles, Honda Motor и Toyota Motor заявили, что готовятся к возобновлению работы на своих заводах в Северной Америке. и собирают их открыть в начале или середине апреля.