Չեխիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է երկու հազարը (РИА Новости)
Չեխիայի Հանրապետությունում, ըստ ուրբաթ առավոտյան ստացված տվյալների՝ կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը առաջին անգամ գերազանցել է 2 հազարը՝ կազմելով 2062: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Կենտրոնական ճգնաժամային շտաբի պետ, Առողջապահության նախարարիի տեղակալ Ռոման Պրիմուլան:
«Այժմ հանրապետությունում կա կորոնավիրուսով վարակված 2062 մարդ, ընդհանուր առմամբ թեստավորվել է 31,1 հազար հոգի: Հոսպիտալացվածներից 34-ը ծանր վիճակում է: 9 մարդ մահացել է, նրանցից 8-ը՝ տարեց,  որոնք  լուրջ այլ հիվանդություններ են ունեցել», - ասել է Պրիմուլան:

В Чехии число заразившихся коронавирусом превысило две тысячи человек (РИА Новости)
Число пациентов с коронавирусом в Чехии по данным на утро пятницы впервые превысило отметку 2 тысячи, составив 2062 случая, сообщил журналистам руководитель центрального кризисного штаба, замглавы минздрава Роман Примула.
"Сейчас в республике насчитывается 2062 больных коронавирусом, всего тестирование проведено у 31,1 тысячи человек. Из госпитализированных 34 человека находятся в тяжелом состоянии. Умерли 9 человек, из них 8 были в пожилом возрасте и имели другие тяжелые заболевания", - сообщил Примула.