Արտակարգ դրության ժամանակ տեղաշարժի համար կարող է օգտագործվել նաև սմարթֆոնի համար ստեղծված ձևաթղթի հավելվածը․ փոխոստիկանապետ
28/03/2020 14:51
Քաղաքացիները տեղաշարժի ժամանակ տեղաշարժի թերթի փոխարեն կարող են օգտագործել սմարթֆոնի համար ստեղծված ձևաթղթի հավելվածը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ փոխոստիկանապես Հայկ Մհրյանը։
Նա ընդգծեց, որ ոստիկանները ևս տեղեկացված են այդ մասին ու որպես թերթիկ կարող են ի գիտություն ընդունել նաև հավելվածի նմուշը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ-ում մարտի 25-ից մինչև մարտի 31-ը սահմանփակված է ազատ տեղաշարժը։
Քաղաքացիներն այս ընթացքում տնից կարող են դուրս գալ միայն համապատասխան ձևաթղթի և անձը հաստատող փաստթղթի առկայության դեպքում։ Դրանց բացակայության դեպքում քաղաքացիներիը կտուգանվեն։

В условиях чрезвычайного положения граждане могут использовать для передвижения созданное для смартфонов приложение бланка – Айк Мгрян
28/03/2020 19:47
Граждане Армении могут использовать во время передвижения также созданное для смартфонов приложение специального листка передвижения, заявил сегодня на пресс-конференции заместитель начальника полиции Айк Мгрян.
Он подчеркнул, что полицейские также проинформированы об этом и в качестве листка передвижения может быть принято к сведению и образец бланка для смартфонов.
Напомним, в Армении с 25 марта до 31 марта установлено ограничение на свободное передвижение граждан.
Граждане республики в этот период могут выходить из дома только с соответствующим листком передвижения и подтверждающим личность документом. В случае их отсутствия граждане будут штрафоваться.