Ցավոք, անհրաժեշտություն է առաջացել, որպեսզի խոցելի խմբի մեր պատգամավորներից մի քանիսը ներկա լինեն նիստին. Մակունց
31/03/2020 18:00
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներից 10-ն Արցախի Հանարապետությունում են, իսկ այն անձանց մի մասն, ովքեր այսօրվա արտահերթ նիստի ժամանակ բացակայել են, եղել է հիվանդ, մյուս մասը՝ խոցելի խմբում են, կրկին հրավիրված ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
«Ցավոք, անհրաժեշտություն է առաջացել, որպեսզի նրանցից մի քանիսն այս պահին ներկա լինեն: Սրանով է պայմանավորված եղել առաջին հատվածի չեղարկումը», - ասաց նա՝ անդրադառնալով ավելի վաղ «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծի չընդունմանը:

К сожалению, возникла необходимость, чтобы некоторые из депутатов уязвимой группы присутствовали на заседании. Макунц
31/03/2020 19:23
«Десять депутатов фракции «Мой шаг» находятся в Республике Арцах, часть депутатов отсутствовали на сегодняшнем заседании парламента из-за болезни, а другая часть – входит в уязвимую группу», - заявила сегодня на повторно созванном внеочередном заседании парламента руководитель фракции «Мой шаг Лилит Макунц.
«К сожалению, возникла необходимость в том, чтобы некоторые из депутатов уязвимой группы сейчас присутствовали на внеочередном заседании. Отмена заседания обусловлена отсутствием кворума», - сказала Лилит Макунц.
Отметим, что парламент Армении сегодня не принял во втором чтении пакет законопроектов о внесении поправок в законы «О правовом режиме чрезвычайного положения» и «Об электронной связи», которые предусматривали сбор необходимой информации через смартфоны для выяснения места абонента в условиях режима чрезвычайного положения.