Արցախում զինծառայողի մահվան կապակցությամբ քրեական գործ է հարուցվել անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով
03/04/2020 16:18
Քննչական կոմիտեում քրեական գործ է հարուցվել Արցախում ապրիլի 3-ին զինծառայողի մահվան կապակցությամբ։
Ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Կամոյի Բաբակեխյանը կզակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել։ Դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (Զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը՝ մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու ընթացքում) նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, և կատարվում է նախաքննություն:

По факту гибели военнослужащего возбуждено уголовное дело – СК Армении
По факту получения смертельного огнестрельного ранения в области подбородка рядового Гарегина Камоевича Бабакехяна около 00:35 3 апреля 2020 г. на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части возбуждено уголовное дело, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело возбуждено вторым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления по признакам пункта 3 части 2 статьи 360.1 УК Армении (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время несения боевого дежурства или во время боевой службы).
Ведется предварительное следствие, предпринимаются необходимые следственные и другие процессуальные действия для обеспечения всестороннего, полного и объективного расследования.