Պուտինն ու Փաշինյանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են  կորոնավիրուսի դեմ պայքարը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկվել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը և երկկողմ համագործակցության հարցեր:
Այս մասին հայտնում են Կրեմլի մամուլի ծառայությունից:
«Քննարկվել են կորոնավիրուսով վարակի տարածմանը հակազդելու ուղղությամբ ձեռնարկված միջոցները», - ասել են Կրեմլից:
Հաղորդվում է նաև, որ ՀՀ վարչապետը երախտագիտություն է հայտնել Ռուսաստանի կողմից ցուցաբերած աջակցության համար:
Պուտինը և Փաշինյանը նաև անդրադարձել են ԵԱՏՄ ուղղությամբ երկկողմ համագործակցության որոշ հրատապ հարցերի: Բացի այդ, նրանք քննարկել են առաջիկա շփումների ժամանակացույցը:

Путин и Пашинян обсудили по телефону борьбу с коронавирусом
Президент России Владимир Путин и глава правительства Армении Никол Пашинян провели телефонные переговоры, в ходе которых обсудили борьбу с коронавирусом и вопросы двухстороннего сотрудничества.
Об этом информирует пресс-служба Кремля.
«Обсуждены предпринимаемые меры по противодействию распространению коронавирусной инфекции», - заявили в Кремле.
В сообщении говорится, что премьер Армении выразил большую признательность за оказываемую Россией помощь.
Путин и Пашинян также затронули некоторые актуальные вопросы двустороннего сотрудничества и взаимодействия по линии ЕАЭС. Кроме того, они обсудили график предстоящих контактов.