Բորիս Ջոնսոնը տեղափոխվել է ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք (BBC)
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը տեղափոխվել է հիվանդանոցի ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք՝ կորոնավիրուսի պատճառով: Այս մասին հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը
Հաղորդվում է, որ վերջին ժամերի ընթացքում վարչապետի առողջական վիճակը վատթարացել է, որից հետո բժիշկները որոշել են նրան տեղափոխել արհեստական շնչառության սարքին ավելի մոտ:
Նրա խնդրանքով իրեն վարչապետի պաշտոնում կփոխարինի Արտաքին գործերի նախարար Դոմինիկ Ռաաբը:
Կիրակի  55-ամյա Ջոնսոնը տեղափոխել են Սուրբ Թոմայի հիվանդանոց`կորոնավիրուսով վարակի ծանր ախտանիշներով:
Անցած գիշերը հիվանդասենյակում անցկացրած Բորիս Ջոնսոնն ընդամենը մի քանի ժամ առաջ էր հայտնել, որ ոգով թարմ է և շարունակում է ղեկավարել կառավարության աշխատանքը:
Twitter-ի իր միկրոբլոգում 55-ամյա Ջոնսոնը գրել էր, որ կապի մեջ է իր թիմի հետ՝ շարունակելով համատեղ աշխատանքը վիրուսի դեմ պայքարում և հոգալով այն բանի համար, որ բոլորն անվտանգ լինեն:
Նա նաև շնորհակալություն էր հայտնել առողջապահության ազգային համակարգի աշխատակիցներին, որոնք  հոգ են տարել իրեն և այլ հիվանդների, նրանց փայլուն աշխատանքի համար:

Борис Джонсон помещен в отделение интенсивной терапии (BBC)
Премьер-министр Британии Борис Джонсон помещен в отделение интенсивной терапии больницы из-за коронавируса.
По сообщению ВВС, состояние здоровья премьер-министра ухудшилось в последние часы, после чего врачи решили переместить его ближе к аппаратам искусственного дыхания.
По его просьбе замещать его на премьерском посту будет министр иностранных дел Доминик Рааб.
В воскресенье 55-летнего Джонсона поместили в больницу Святого Фомы с "выраженными симптомами" коронавирусной инфекции.
Лишь несколько часов назад проведший минувшую ночь в больничной палате Борис Джонсон сообщил, что бодр духом и продолжает руководить работой правительства.
У себя в "Твиттере" 55-летний Джонсон написал, что поддерживает связь со своей командой, продолжая совместную работу по борьбе с вирусом и заботясь о том, чтобы все были в безопасности.
Он также поблагодарил сотрудников национальной системы здравоохранения, заботящихся о нем и других пациентах, за блестящую работу. "Вы - лучшее, что есть в Британии", - написал он.