ՀՀ ոստիկանության հոսպիտալում բուժվում են 83 վարակակիրներ. Փոխոստիկանապետ (Տեսանյութ)
ՀՀ ոստիկանությունը վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ կազմել է 6667 արձանագրություն, որոնցից 1735-ով արդեն իսկ կայացվել են վարչական պատասխանատվության ենթարկելու մասին որոշումներ, ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ փոխոստիկանապետ Հայկ Մհրյանը։
Նա նշեց՝ 2858 անձնական տրանսպորտային միջոցներից իջեցվել են երրորդ ու ավելի ուղևոր հանդիսացող անձիք, իսկ 69 ուղևորափոխադրող տրանսպորտային միջոցների վարորդների նկատմամբ կազմվել են արձանագրություններ՝ կանոնները խախտելու համար։
«Մինչ օրս արգելվել է թվով 3007 տրանսպորտային միջոցների մուտքը մի վարչական տարածքից մյուս վարչական տարածք», - ասաց նա։
Փոխոստիկանապետի խոսքով՝ այս պահի դրությամբ ՀՀ ոստիկանության հոսպիտալում բուժվում են 83 վարակակիրներ։
Հիշեցնենք՝ Ոստիկանության հոսպիտալն այս ժամանակահատվածում վերապրոֆիլավորվել է և օգտագործվում է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտներին բուժելու համար։

В госпитале полиции проходят лечение 83 инфицированных коронавирусом – Айк Мгрян
Полиция Армении составила 6667 протоколов об административных правонарушениях, решения о привлечении к административной ответственности уже приняты в отношении 1735 лиц, заявил сегодня на пресс-конференции заместитель начальника полиции Айк Мгрян.
Служащими Дорожной полиции на территории республики обнаружено 2858 личных транспортных средств, в салоне которых находились более 2 лиц. Все лица, нарушившие вышеупомянутое решение, высажены из машин. За нарушение правил в отношении 69 водителей транспортных средства составлены протоколы об административном правонарушении.
«До сих пор запрещен въезд 3007 транспортных средств из одной административной территории на другую», - сказал он.
По словам заместителя начальника полиции, по состоянию на данный момент в госпитале полиции проходят лечение 83 инфицированных коронавирусом пациента.
Напомним, за этот период госпиталь полиции был перепрофилирован и здесь проводится лечения больных коронавирусом.