Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող քայլերը, հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից:
«Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են կորոնավիրուսի պանդեմիայի հետ կապված երկու երկրներում տիրող իրավիճակը, վարակի տարածմանը հակազդելու ու դրա բացասական ազդեցությունը չեզոքացնելու քայլերրը», - նշում են նախարարությունից:
Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը կարծիքներ են փոխանակել նաև երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, ՀԱՊԿ-ի, ԵՏՄ-ի, ԱՊՀ-ի ու ՄԱԿ-ի շրջանակներում համագործակցության վերաբերյալ:

Главы МИД РФ и Армении обсудили противодействие распространению коронавируса
Министры иностранных дел России и Армении Сергей Лавров и Зограб Мнацаканян обсудили в среду по телефону шаги по нейтрализации последствий распространения коронавируса. Об этом говорится в сообщении МИД РФ.
«Главы внешнеполитических ведомств обсудили ситуацию в обеих странах в связи с пандемией коронавируса, шаги по противодействию распространению инфекции и нейтрализации ее негативных последствий», - сообщили в министерстве, передает ТАСС.
Также министры обменялись мнениями по актуальным вопросам двусторонних отношений, нагорнокарабахскому урегулированию, взаимодействию в рамках ОДКБ, ЕАЭС, СНГ, ООН.