Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող քայլերը, հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից:
«Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են կորոնավիրուսի պանդեմիայի հետ կապված երկու երկրներում տիրող իրավիճակը, վարակի տարածմանը հակազդելու ու դրա բացասական ազդեցությունը չեզոքացնելու քայլերրը», - նշում են նախարարությունից:
Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը կարծիքներ են փոխանակել նաև երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, ՀԱՊԿ-ի, ԵՏՄ-ի, ԱՊՀ-ի ու ՄԱԿ-ի շրջանակներում համագործակցության վերաբերյալ:

Armenian, Russian FMs discuss steps over prevention of spread of coronavirus
Armenian, Russian foreign ministers Zohrab Mnatsakanyan and Sergey Lavrov discussed today on phone the measures addressed to prevent the spread of coronavirus, Russian Foreign Ministry reports.
“The foreign ministers of the two countries discussed the situation in the two countries connected with the coronavirus, steps aimed at neutralizing its negative impact,” the Russian ministry said.
Mnatsakanyan and Lavrov also exchanged ideas over Nagorno Karabakh conflict settlement, cooperation in the sidelines of CSTO, EAEU, CIS.