Ռուսաստանից Հայաստան ժամանած 178 քաղաքացիներն ԱԻՆ ավտոբուսներով տեղափոխվել են մեկուսացման վայրեր (Տեսանյութ)
Ապրիլի 7-ի երեկոյան Ռուսաստանի Դաշնությունից «Զվարթնոց» օդանավակայան ժամանած Հայաստանի Հանրապետության 178 քաղաքացիներն Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ավտոբուսներով տեղափոխվել են մեկուսացման վայրեր, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԻՆ-ը։
Մարտի 23-ից մինչև ապրիլի 7-ն ԱԻՆ 5 տրանսպորտային միջոցներով (3 ավտոբուս, 1 միկրոավտոբուս և 1 բեռնատար՝ նախատեսված ուղեբեռի համար) իրականացվել է ընդհանուր թվով 5 երթ:
Օդանավակայանից մեկուսացման վայրեր կամ մեկուսացման վայրերից իրենց բնակության վայրեր են տեղափոխվել 595 ուղևորներ:

Прибывшие в Армению из РФ 178 граждан доставлены на автобусах МЧС в места карантина
Прибывшие 7 апреля вечером из Российской Федерации в аэропорт «Звартноц» 178 граждан Армении доставлены в места карантина на автобусах министерства по чрезвычайным ситуациям, сообщает пресс-служба МЧС Армении.
В период с 23 марта по 7 апреля на транспортных средствах МЧС (3 автобуса, 1 микроавтобус и 1 грузовик для перевозки багажа) выполнены пять рейсов.
Из аэропорта «Звартноц» в места изолирования и обратно – в места постоянного проживания перевезены 595 пассажиров.
Все правила безопасности соблюдаются. Водители автобусов носят соответствующую одежду, автобусы дезинфицируются несколько раз в день.