Թաիլանդում կինը բուժվելուց հետո նորից վարակվել է կորոնավիրուսով (РИА Новости)
Թաիլանդի քաղաքացի մի կին բուժվելուց հետո մեկ շաբաթ անց կրկին վարակվել է կորոնավիրուսով, հայտնում են Չայապհում նահանգի առողջապահության դեպարտամենտից:
Կինը մարտի սկզբին արտերկրից էր վերադարձել Թաիլանդ, մարտի 12-ին նա հիվանդացել էր և Բանգկոկում դիմել բժշկի: Նա կորոնավիրուսի թեստ էր հանձնել, որի պատասխանը դրական էր:
Հիվանդը երկու շաբաթից ավելի անցկացրել էր մայրաքաղաքի հիվանդանոցներից մեկում, ապաքինվել, ապա դուրս գրվել հիվանդանոցից` կորոնավիրուսային թեստի բացասական արդյունքի եռակի հաստատումից հետո:
Մարտի վերջին վերադառնալով հայրենի Չայապհում նահանգ՝ 38-ամյա կինը հարբուխի ախտանիշներով ապրիլի 4-ին կրկին դիմել է բժշկի:
Կորոնավիրուսի համար եռակի թեստը դրական արդյունք է ցույց տվել, նա հոսպիտալացվել է մարզային հիվանդանոցներից մեկի ինֆեկցիոն բաժանմունքում, որտեղ այժմ նա անցնում է կրկնակի բուժում:

В Таиланде женщина повторно заразилась коронавирусом (РИА Новости)
Гражданка Таиланда повторно заразилась коронавирусной инфекцией через неделю после выздоровления и выписки из больницы, сообщает в четверг интернет-версия газеты "Тхаи Рат" со ссылкой на департамент здравоохранения провинции Чайяпхум.
Женщина вернулась в Таиланд из-за границы в начале марта, 12 марта заболела и обратилась к врачу в Бангкоке, сделанный ей тест на коронавирус дал положительный результат. Пациентка провела в одной из столичных больниц чуть больше двух недель, выздоровела, и была выписана из больницы после тройного подтверждения отрицательного анализа на коронавирус, сообщает издание.
Вернувшись в родную провинцию Чайяпхум в конце марта, 38-летняя женщина 4 апреля снова обратилась к врачу с симптомами простудного заболевания.
Тройной тест на коронавирус показал положительный результат, и она была госпитализирована в инфекционное отделение одной из больниц провинции, где сейчас повторно проходит лечение, говорится в сообщении.