Չիկագոյում կորոնավիրուսի պատճառով արգելել են ալկոհոլի վաճառքը 21.00-ից հետո (РИА Новости)
Ամերիկյան Չիկագո քաղաքի իշխանությունները որոշել են արգելել ալկոհոլային խմիչքների վաճառքը 21.00-ից հետո՝ որպես կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի մաս, հայտնում են քաղաքի վարչակազմից:
Հայտարարության մեջ ասվում է, որ Չիկագոյի քաղաքապետ Լորի Լայթֆուտը,  Չիկագոյի ոստիկանության բաժինն ու բիզնեսի և սպառողների պաշտպանության դեպարտամենտը հայտարարել են քաղաքում ամեն օր երեկոյան ժամը 9-ից հետո ալկոհոլի վաճառքի ժամանակավոր արգելքի մասին, որպես COVID-19-ի տարածումը  վերահսկելու միջոց: Նշվում է, որ հրամանագիրն ուժի մեջ է մտնում ապրիլի 9-ից:

В Чикаго запретили продажу алкоголя после 21.00 из-за коронавируса (РИА Новости)
Власти американского города Чикаго решили запретить продажу спиртных напитков после 21.00 в рамках борьбы с распространением коронавируса, сообщает администрация города.
В заявлении сообщается, что мэр Чикаго Лори Лайтфут, департамент полиции Чикаго и департамент по делам бизнеса и защиты прав потребителей объявили о временном запрете на продажу спиртных напитков в городе каждый вечер после 21.00 в качестве меры по борьбе с распространением COVID-19. Отмечается, что указ вступает в силу в 9 апреля.
Число жертв коронавируса в США, по последним данным университета Джонса Хопкинса, превысило 20 тысяч.