Արցախում կորոնավիրուսի ևս երկու դեպք է գրանցվել. վարակակիրներից մեկը Քարվաճառից է
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից փոխանցում են, որ օրվա ընթացքում թեստավորված անձանցից երկուսի մոտ COVID-19 հետազոտման թեստի արդյունքում ախտորոշվել է կորոնավիրուս։
Առաջին վարակակիրը Միրիկ համայնքի հաստատված դեպքով բնակչի ընտանիքի անդամ է (առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար), երկրորդը՝ երկկողմանի թոքաբորբով, էպիդեմիոլոգիական անամնեզով, Հանրապետական բժշկական կենտրոն ընդունված Շահումյանի շրջանի Քարվաճառ քաղաքի բնակիչ (1951 թ. ծ.), որի առողջական վիճակն այս պահին գնահատվում է միջին ծանրության. ունի նաև ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նշված քաղաքացու ընտանիքի անդամները վերջին 3 օրերին գտնվել են ինքնամեկուսացման մեջ՝ բժիշկների խիստ հսկողության ներքո, իսկ քաղաքացու հետ սերտ շփում ունեցողների ու հավանական կոնտակտավորների շրջանակները ճշտվում են: Այս թեմայի հետ կապված նոր մանրամասներ կհաղորդենք ավելի ուշ:
Օրվա ընթացքում թեստավորված մյուս քաղաքացիների, այդ թվում՝ երկու ոստիկանների COVID-19 հետազոտման թեստի արդյունքները բացասական են, այսինքն՝ հետազոտության արդյունքում կորոնավիրուսի վարակը չի հաստատվել:

В Арцахе подтверждены два новых случая заражения коронавирусом, один из них в Карвачаре
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что у двух из  протестированных сегодня на COVID-19 граждан – положительные результаты.
Один из подтвержденных случаев инфицирования коронавирусом – член семьи жителя села Мирик, у которого была диагностирована коронавирусная болезнь. Его состояние оценивается как удовлетворительное.
Второй гражданин – житель города Карвачар Шаумянского района (1952 г.р.), который госпитализирован в Республиканский медицинский центр с двусторонней пневмонией,  эпидемиологическим анамнезом. Его состояние здоровья оценивается как средней тяжести, у него есть сопутствующие хронические заболевания.
Члены семьи указанного гражданина в течение трех последних дней находились в самоизоляции под строгим контролем врачей. Круг контактировавших с инфицированным гражданином лиц уточняется. Новые подробности по этой теме будут предоставлены позже.
Результаты тестов на COVID-19 других граждан, в том числе двух полицейских – отрицательные, что значит, у них не выявлена коронавирусая инфекция.