Կոմիի առողջապահության նախարարը պաշտոնանկ է արվել (Gazeta.ru)
Կոմիի Հանրապետության առողջապահության նախարարն ազատվել է աշխատանքից, համապատասխան հրամանը ստորագրել է շրջանի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վլադիմիր Ույբան:
Ըստ կարգադրության՝ Դմիտրի Բերեզինն ազատվում է հանրապետության առողջապահության նախարարի պաշտոնից: Նրան փոխարինելու է Վիկտորիա Ֆիլինը, որը նշանակվել է տարածաշրջանային առողջապահության նախարարության ղեկավարի և Կոմիի կառավարության նախագահի տեղակալի կողմից:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Բերեզինը հրաժարական է տվել նոր կորոնավիրուսի տարածման ֆոնին: 100 հազար բնակչությամբ Կոմին վարակվածների թվով առաջատարներից մեկն է:

Министр здравоохранения Коми отправлен в отставку (Gazeta.ru)
Министр здравоохранения Республики Коми отправлен в отставку, соответствующее распоряжение подписал временно исполняющий обязанности главы региона Владимир Уйба.
В соответствии с распоряжением, Дмитрий Березин освобождается от должности министра здравоохранения республики. На посту его сменила Виктория Филин, назначенная главой регионального минздрава и заместителем председателя правительства Коми.
Ранее сообщалось, что Березин подал в отставку в условиях распространения коронавируса нового типа. Коми является одним из лидеров по количеству зараженных на 100 тысяч населения.