1-2 տարի նախկին կյանքին վերադարձ չի լինի. Առողջապահության նախարար
Դեռ երկար ժամանակ նախկին կյանքին վերադարձ չի լինի, այսօր ասուլիսի ժամանակ ասաց առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ հստակեցնելով, որ երկար ասելով նկատի ունի մեկից երկու տարի:
Հարցին՝ իր ո՞ր հայտարարությունների համար է փոշմանել, նախարարը պատասխանեց, որ չի վարանում իր սխալներն ընդունել։
«Օրինակ՝ դիմակների մասով այսօրվա հայտարարությունը: Ընդհանրաապես, ստերիլ պետական պաշտոնյաներ ունենալու պահանջն, ինձ թվում է, այդքան էլ ճիշտ չէ, որովհետև երբ որ կա նոր հիվանդություն ու դրա մասին բազմաթիվ բաներ հայտնի չեն, ես, հնարավոր է, անեմ մի հայտարարություն մեկ ամիս առաջ, հետո պարզվի ինչ֊որ բան է հայտնաբերվել ու էդ հայտարարությունը հավաստի չէ: Ես չեմ վարանի ասել, որ հենց այդպես էլ եղել է», - խոստովանեց Արսեն Թորոսյանը։

Armenia’s health minister says no return to former lifestyle for at least 1-2 years
No return to former lifestyle should be expected in near future, Armenia’s Health Minister Arsen Torosyan said at press conference today, adding that for at least 1-2 year it will be impossible to return to former way of living.
Asked whether there are any statements he regrets to have made before, Torosyan said he never avoids accepting his mistakes.
“In conditions of having new disease and knowing little about it, I may make a statement which later may appear not to be accurate due to revealing new things about it,” Torosyan said, adding that it was the case with him.