Հիմա մեր օրվա հիվանդացությունը 30-ի շրջանակում է, ինչը բավականին գոհացուցիչ ցուցանիշ է. Փաշինյան
Երկուշաբթի կամ երեքաշբթի կառավարությունը կընդունի արտակարգ ռեժիմի երկարաձգման որոշում, այնուհետև կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր համոզմուքն այն է, որ արտակարգ դրությունը պետք է երկարացնենք՝ կանխարգելելու վարակի հետագա տարածումը: Համաճարակն, այսպես թե այնպես, տարածվում է, և մեր խնդիրն է ունենալ հիվանդացության հնարավորինս քիչ դեպքեր: Հիմա մեր օրվա հիվանդացությունը 30-ի շրջանակում է, ինչը բավականին գոհացուցիչ ցուցանիշ է», - նշեց վարչապետը:
Նա միաժամանակ շեշտեց, որ պետք է փորձել պահպանել տնտեսական կյանքը, և այդ պատճառով որոշվել է, որպեսզի արտակարգ դրության պայմաններում մի շարք գործունեության տեսակներ կլինեն ամբողջությամբ թույլատրված:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ի առավոտվա դրությամբ՝ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 29 նոր դեպք, կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 966-ի: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 173 քաղաքացի, փաստացի բուժվում է 780-ը: Հայաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 13 մարդ։

Прирост заболеваемости коронавирусом находится в пределах 30, это довольно удовлетворительный показатель – Никол Пашинян
Правительство в понедельник или вторник примет решение о продлении режима чрезвычайного положения, затем будет созвано внеочередное заседание парламента, заявил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Мы убеждены в том, что режим чрезвычайного положения нужно продлить для предотвращения дальнейшего распространения коронавируса. Эпидемия, так или иначе, распространяется и наша задача в том, чтобы иметь как можно меньше случаев заражения. Сейчас прирост заболеваемости коронавирусом находится в пределах 30 случаев в день, это довольно удовлетворительный показатель», - сказал премьер.
Он также отметил, что нужно попытаться как-то наладить экономическую жизнь, по этой причине решено, что в условиях чрезвычайного положения будут полностью разрешены некоторые виды деятельности.
Напомним, по состоянию на 11 апреля в Армении выявлено 29 новых случаев инфицирования коронавирусом, число случаев заражения коронавирусом достигло 966.
Число выздоровевших составило 173, в медицинских учреждениях проходят лечение 780 граждан. В Армении число смертей увеличилось до 13.
Однако немногим ранее премьер-министр сообщил, что число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в Армении увеличилось до 977.