Հիմա մեր օրվա հիվանդացությունը 30-ի շրջանակում է, ինչը բավականին գոհացուցիչ ցուցանիշ է. Փաշինյան
Երկուշաբթի կամ երեքաշբթի կառավարությունը կընդունի արտակարգ ռեժիմի երկարաձգման որոշում, այնուհետև կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր համոզմուքն այն է, որ արտակարգ դրությունը պետք է երկարացնենք՝ կանխարգելելու վարակի հետագա տարածումը: Համաճարակն, այսպես թե այնպես, տարածվում է, և մեր խնդիրն է ունենալ հիվանդացության հնարավորինս քիչ դեպքեր: Հիմա մեր օրվա հիվանդացությունը 30-ի շրջանակում է, ինչը բավականին գոհացուցիչ ցուցանիշ է», - նշեց վարչապետը:
Նա միաժամանակ շեշտեց, որ պետք է փորձել պահպանել տնտեսական կյանքը, և այդ պատճառով որոշվել է, որպեսզի արտակարգ դրության պայմաններում մի շարք գործունեության տեսակներ կլինեն ամբողջությամբ թույլատրված:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ի առավոտվա դրությամբ՝ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 29 նոր դեպք, կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 966-ի: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 173 քաղաքացի, փաստացի բուժվում է 780-ը: Հայաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 13 մարդ։

30 cases daily satisfactory figure: Armenia’s PM on coronavirus situation in Armenia
On Monday or Tuesday the government will make a decision on extending the state of emergency after which extraordinary NA session will be convened, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said live on Facebook.
“Our conviction is that the state of emergency must be extended to prevent the further spread of the virus. The epidemic is really spreading, and our goal is to register as less cases as possible. Currently we are having 30 cases daily which is quite satisfactory figure,” the premier said.
He also stressed that attempts must be made to keep the economic life alive. In this regard a decision has been made to allow the activity of some types of economic activities.