Փողոցային առևտուրն արգելված է օրենքով․ ոստիկանության միջոցառումը (Տեսանյութ)
Ոստիկանությունը հանրապետության ողջ տարածքում պարբերաբար իրականացնում է փողոցային առևտրի դեմ ուղղված միջոցառումներ։
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողներն ու Երևանի քաղաքապետարանի առևտրի և սպասարկումների վարչության աշխատակիցները ապրիլի 11-ին մայրաքաղաքում իրականացրին հերթական միջոցառումը։
Ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության գնդի, տարածքային բաժինների ծառայողները և վարչական շրջանների աշխատակիցները մայրաքաղաքում հայտնաբերեցին փողոցներում ապօրինի առևտրով զբաղվող անձանց, որոնք դադարեցրին փողոցային առևտուրը։
Փողոցային առևտրով զբաղվելն արգելված է օրենքով։ Հատկապես այս օրերին, բոլորիս առողջության պահպանման անհրաժեշտությունից ելնելով, պետք է զերծ մնալ նման գործողություն ծավալելուց։ Օրինախախտները կենթարկվեն պատասխանատվության։

Уличная торговля запрещена законом – полиция Армении проводит мероприятия по пресечению несанкционированной торговли
11/04/2020 15:25
Полиция Армении периодически проводит на всей территории республики мероприятия по пресечению уличной торговли. Служащие управления полиции Еревана и сотрудники управления торговли и обслуживания мэрии Еревана провели 11 апреля в столице очередное мероприятие.
Служащие полка патрульной службы и территориальных отделений вместе с сотрудниками административных районов выявили на улицах столицы лиц, которые занимаются несанкционированной торговлей.
Уличная торговля запрещена законом. Особенно в эти дни, исходя из необходимости сохранения общественного здоровья, необходимо воздержаться от подобной незаконной деятельности. Нарушившие закон будут привлечены к ответственности.