Կառավարությունը 50 տոկոսով կփոխհատուցի գազի ու էլեկտրաէներգիայի փետրվարի վարձավճարները, եթե գազը չի գերազանցել 10 հազար, էլէներգիան՝ 5 հազար դրամը
13/04/2020 12:08
Կառավարությունը հաստատեց Կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման տասնմեկերորդ միջոցառումը։
Կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման տասնմեկերորդ միջոցառման նպատակն է օժանդակել կորոնավիրուսի տարածման հետևանքով գոյացած դժվարությունների հետևանքով սոցիալական խնդիրների առջև կանգնած մի խումբ անձանց:
Միջոցառման շահառու են բնական գազի մատակարարման և էլեկտրական էներգիայի մատակարարման պայմանագիր կնքած այն բնակիչ բաժանորդները, որոնց 2020 թվականի փետրվար ամսվա ծախսը չի գերազանցել ՝
1) բնական գազի սպառման գծով՝ 10 000 ՀՀ դրամը,
2) էլեկտրական էներգիայի սպառման գծով 5 000 ՀՀ դրամը:
Աջակցությունը տրամադրվում է սույն Միջոցառման 2-րդ կետով նախատեսված յուրաքանչյուր բաժանորդի կողմից 2020 թվականի փետրվար ամսվա ընթացքում սպառված համապատասխանաբար բնական գազի և էլեկտրական էներգիայի դիմաց վճարի 50% -ի չափով:

Правительство возместит 50% платежей за газ и электроэнергию, если потребление газа не превышает 10 000 драмов, а электроэнергии – 5 000 драмов
Правительство Армении сегодня утвердило одиннадцатое мероприятие по нейтрализации экономических последствий коронавируса.
Цель одиннадцатого мероприятия по нейтрализации экономических последствий коронавируса оказть содействие группам лиц, которые оказались в тяжелой социальной ситуации вследствие распространения коронавируса в республике.
Бенефициарами мероприятия будут те абоненты населения, у которых есть договора на снабжение природным газом и электроэнергией и потребление которых в феврале 2020 года не превышает:
1) по линии потребления природного газа – 10 000 драмов,
2) по линии потребления электроэнергии – 5 000 драмов.
Финансовое содействие предоставляется в размере 50% платежей абонентов за потребленный в феврале 2020 года природный газ и электроэнергию.