Հույս ունեմ՝ շուտով կսկսենք արձանագրել ավելի քիչ վարակման դեպքեր, քան նույն օրում բուժված դեպքերը․ Տիգրան Ավինյան
13/04/2020 16:07
ՀՀ պարետ Տիգրան Ավինյանն ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ հույս հայտեց, որ մինչև ապրիլի 20-ը հնարավոր կլինի վարակի տարածման ինտենսիվությունը պահպանել 1-ից ցածր ցուցանիշի վրա։
«Հուսով ենք, որ մինչև ապրիլի 20-ը կկարողանանք վարակի տարածման ինտենսիվությունը պահպանել 1-ից ցածր ցուցանիշի վրա, և շուտով կսկսենք արձանագրել ավելի քիչ վարակման դեպքեր, քան նույն օրում բուժված դեպքերը», - ասաց Ավինյանը։
Նա ընդգծեց՝ թեև վերը նշվածը կնշանակի, որ վարակի տարածման նվազման որոշակի միտում է նկատվում, միևնույն ժամանակ, չի բացառվում, որ որոշակի անզգույշ քայլերի հետևանքով վարակի տարածումը կրկին կարող է բռնկվել։

Надеюсь, что вскоре количество случаев заражения будет меньше, чем число выздоровевших – Тигран Авинян
13/04/2020 18:16
Сегодня на внеочередном заседании парламента вице-премьер Армении, комендант Тигран Авинян выразил надежду, что на территории Армении до 20 апреля удастся довести интенсивность распространения инфекции до минимального уровня.
«Надеемся, что до 20 апреля мы сможем сохранить интенсивность распространения инфекции на уровне ниже показателя 1 и вскоре зарегистрированные случаи заражения будут меньше, чем число выздоровевших в тот же день», - сказал Тиган Авинян.
Он подчеркнул, хотя вышесказанное означает, что отмечается некоторая тенденция к снижению распространения коронавирусной инфекции, однако при этом не исключается, что в результате неосторожных шагов опять может начаться вспышка эпидемии.