Կարծում եմ՝ Ucom-ը կկարողանա լուծել խնդիրը, որովհետև բավականին կայացած և ճկուն կազմակերպություն է. Զարուհի Բաթոյան
14/04/2020 14:47
Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանն անդրադարձել է Ucom ընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակին:
«Ես տեղեկություններ ունեմ միայն այն մասով, որ տնօրենի և աշխատակիցների հրաժարականի դիմումների դեպքում նույնիսկ նրանք շարունակում են աշխատել, որպեսզի կապը անխափան լինի», - ասել է նախարարը:
Ըստ նրա՝ ընկերությունը կկարողանա լուծել այդ խնդիրը, որովհետև «բավականին կայացած և ճկուն կազմակերպություն է, որը շատ մեծ ռեսուրսներ ունի և կարողանում է կառավարել»։
«Մնացած մասով այդ խնդիրը մեր ոլորտում չէ, և չեմ պատկերացնում, թե դա սաբոտաժի հետ ինչ կապ ունի։ Եթե չեմ սխալվում իրենք ունեին կոնկրետ խնդիր, որը փորձում են լուծել իրենց կոնկրետ քայլերով, որը  մինչև հիմա չի խափանել ոչ մի կապ և գործունեություն», - լրագրողի հարցին ի պատասխան ասել է Բաթայանը:
Նախարարը հիշացրել է, որ Ucom-մի աջակցությամբ ստեղծվել է «Թեժ գիծ», որի շնորհիվ նախարարության 100-ից ավելի աշխատողներ իրենց տնից կարողանում են կապ հաստատել քաղաքացիների հետ և պատասխանել իրենց ամենօրյա զանգերին։
Հիշեցնենք՝ օրերս տեղեկատվություն տարածվեց, որ Ucom ընկերության ղեկավար կազմը՝ տնօրենի գլխավորությամբ, աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել։

Считаю, что «Ucom» сможет решить проблему, поскольку довольно состоявшаяся и гибкая компания – Заруи Батоян
Министр труда и по социальным вопросам Армении Заруи Батоян обратилась сегодня на пресс-конференции к создавшейся вокруг компании «Ucom» ситуации.
«У меня есть информация о том, что, несмотря на заявления об увольнении, директор и сотрудники компании продолжают работать, чтобы обеспечить бесперебойную связь», - сказала она.
По ее словам, компания сможет решить эту проблему, поскольку «довольно состоявшаяся и гибкая организация, которая обладает серьезными ресурсами и способна управлять».
«Что касается остального, то это не входит в нашу сферу и я не представляю, о каком саботаже идет речь. Если не ошибаюсь, у них есть конкретная задача, которую они пытаются решить конкретными шагами, до сих пор не нарушались связь и деятельность», - заявила в ответ на вопрос журналистов Заруи Батоян.
Министр отметила, что при поддержке компании «Ucom» была создана «Горячая линия» министерства, благодаря которой более 100 сотрудников министерства, находясь дома, могут установить связь с гражданами и ответить на ежедневные звонки.
Ранее сообщалось, что аппарат управления компании «Ucom», ведущие работники технического обслуживания во главе с дирекцией, подали заявления об отставке.
Свыше 50-ти ключевых сотрудников приняли решение покинуть компанию «Ucom». Причина в том, что собственники хотят назначить на пост директора «Ucom» Андрея Пятахина, который сейчас руководит компанией «Beeline».