Արցախում նախագահի պաշտոնի համար պայքարում են Արայիկ Հարությունյանը և Մասիս Մայիլյանը. նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ է անցկացվում
Արցախի Հանրապետությունում այսօր անցկացվում են նախագահի երկրորդ փուլի ընտրությունները:
Համաձայն ԱՀ ոստիկանության տրամադրած տվյալների` քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունի 103 637 ընտրող:
Ժամը 8.00-ին բացվել են 281 ընտրական տեղամասերը, այդ թվում՝ Երևան 1 տեղամասը՝ ՀՀ-ում:
Հանրապետության նախագահի երկրորդ փուլի ընտրություններին մասնակցում է մարտի 31-ին անցկացված նախագահական ընտրություններում ընտրողների առավելագույն կողմ ձայներ ստացած 2 թեկնածու՝ Արայիկ Հարությունյանը և Մասիսի Մայիլյանը։
Հիշեցնենք՝ ԿԸՀ նախագահն ընտրողներին հորդորել է իրենց ընտրական իրավունքն իրացնելիս խստորեն հետևել ընտրական տեղամասերում առաջարկվող նախականխիչ առողջապահական ցուցումներին:

В Арцахе проходит второй тур президентских выборов
Согласно предоставленным полицией Арцаха данным, право на участие в голосовании имеют 103 637 избирателей.
В 08:00 открылся 281 избирательный участок, в том числе один участок в Армении.
Во втором туре президентских выборов участвуют набравшие наибольшее число голосов в первом туре кандидаты – бывший премьер-министр Араик Арутюнян и действующий министр иностранных дел Арцаха Масис Маилян.
Напомним, Центральная избирательная комиссия призвала избирателей строго соблюдать во время голосования на участках рекомендации министерства здравоохранения по профилактике распространения коронавируса.