Կորոնավիրուսից մահացած 65-ամյա և 82-ամյա պացիենտներն ունեցել են մի շարք ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ
14/04/2020 11:07
Ապրիլի 13-ին մահացած 65-ամյա և 82-ամյա պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի ծանր թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն։ Այդ մասին Facebook-ի իր էջում տեղեկացրել է առողջապահության նախարարության խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
Նրա խոսքով, բացի այդ ունեցել են ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ, այդ թվում՝ զարկերակային գերճնշում, շաքարային դիաբետ, սրտի իշեմիկ հիվանդություն, սուր երիկամային անբավարարություն։
Ապրիլի 14-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 28 նոր դեպք, ընդհանուր թիվը հասել է 1067-ի։

В Армении зарегистрировано два случая смерти от коронавируса: у 65-летнего и 82-летнего пациентов были хронические болезни
14/04/2020 12:16
В Армении 13 апреля зарегистрированы два случая смерти: у 65-летнего и 82-летнего  пациентов была коронавирусная болезнь, двусторонняя пневмония, острая дыхательная недостаточность. Об этом сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства здравоохранения Алина Никогосян.
По ее словам, у больных были также сопутствующие хронические болезни, в том числе  – артериальная гипертензия, сахарный диабет, ишемическая болезнь сердца, острая почечная недостаточность.
В Армении по состоянию на 14 апреля выявлено 28 новых случаев заражения коронавирусом, число инфицированных COVID-19 достигло 1067.