Կորոնավիրուսի դեմ դեղորայք ստեղծելու աշխատանքները ՌԴ-ում ընթանում են բավականին լավ. Պուտին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը գոհ է կորոնավիրուսային վարակի դեմ դեղորայք ստեղծելու գործում տեղական մասնագետների աշխատանքից և հույս ունի, որ մոտ ապագայում Ռուսաստանը կկարողանա կիսվել արդյունքներով Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների հետ:
«Ռուսաստանը շատ ակտիվ աշխատում է դեղորայքի, համաճարակի դեմ պայքարի հատուկ միջոցների, պատվաստանյութերի ստեղծման ուղղությամբ: Իրոք, աշխատանքը լավ է ընթանում», - ասել է ՌԴ ղեկավարը տեսակոնֆերանսի ձևաչափով անցկացվող Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում:
«Հուսով եմ, որ մոտ ապագայում մենք կկարողանանք ստացած արդյունքներով կիսվել ձեզ հետ», - ասել է Պուտինը՝ դիմելով «հնգյակի» գործընկերներին:

Работа над созданием лекарств для борьбы с коронавирусом в РФ идет хорошо - Путин
Президент России Владимир Путин доволен результатами работы отечественных специалистов по созданию лекарств для борьбы с коронавирусом и надеется, что в ближайшее время РФ сможет поделиться полученными результатами со странами Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
«Россия очень активно работает над лекарствами, специальными средствами для борьбы с пандемией, над вакцинами. Действительно, работа идет хорошо», - сказал глава российского государства на заседании Высшего Евразийского экономического совета в режиме видеоконференции.
«Я надеюсь, что в ближайшее время сможем с вами поделиться полученными результатами», - обратился Путин к коллегам по "пятерке".