Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին Արցախի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 15-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլում հաղթանակ տարած Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին Արցախի Հանրապետության նախագահի բարձր պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջող ու արդյունավետ աշխատանք:
Նախագահ Սահակյանը վստահություն է հայտնել, որ Արայիկ Հարությունյանի փորձը, գիտելիքներն ու մարդկային որակներն ըստ ամենայնի կծառայեն երկրի հետագա զարգացմանն ու զորացմանը, անվտանգության ամրապնդմանը, ժողովրդի բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը:

On 15 April President Bako Sahakyan held a meeting with Arayik Haroutyunyan, a winner of the second round of the Artsakh Republic Presidential elections.
Bako Sahakyan extended his congratulations to Arayik Haroutyunyan on being elected to the high position of the Artsakh Republic President and wished him successful and efficient work.
President Sahakyan expressed his confidence that Arayik Haroutyunyan's experience, knowledge and human qualities would by all means serve to the development and strengthening of our country, ensuring its security, raising the level of welfare of the people on a constituent basis.