Երբ որ պետք էր, Ռոբերտ Քոչարյանի համար միջնորդություն եղել է, բայց այսօր հայտարարում եմ՝ դա Հայաստանի որոշելիքն է. Արայիկ Հարությունյան
15/04/2020 12:25
Երբ պետք էր, մենք Ռոբերտ Քոչարյանի համար երաշխավորություն ներկայացրել ենք, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահի ընտրություններում հաղթանակ տարած Արայիկ Հարությունյանը։
« «Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը վաղուց հայտարարությամբ հանդես է եկել, մենք դիմել էինք դատախազությանը խափանման միջոցի փոփոխության առումով, ստորագրություններ էին հավաքվել, բայց այսօր ուզում եմ հայտարարել, որ մենք երբևէ Հայաստանի արդարադատության համակարգի գործունեությունը կասկածանքի տակ չենք դրել։ Երբ պետք էր, մենք հայտարարել ենք, մեր կողմից միջնորդություն եղել է, բայց այսօր կա ՀՀ արդարադատական համակարգ ու նրանց որոշելիքն է, ես չեմ ուզում գնահատական տալ ՀՀ արդարադատական համակարգի գործունեությանը», - ասաց Արայիկ Հարությունյանը։

Араик Арутюнян: Когда нужно было, мы представили поручительство за Роберта Кочаряна, но сегодня заявляю – это должна решить Армения
15/04/2020 13:59
«Когда нужно было, мы представили поручительство за Роберта Кочаряна», - заявил сегодня на пресс-конференции одержавший победу на выборах президента Республики Арацх Араик Арутюнян.
«Партия «Свободная Родина» давно выступала с заявлением, мы обратились в прокуратуру для изменения меры пресечения, собирали подписи, но сегодня хочу заявить, что мы никогда не ставили под сомнение деятельность системы правосудия Армении. Когда надо было, мы сделали заявление, мы представили поручительство, но сегодня в Армении есть  система правосудия и им решать. Я не хочу давать оценку деятельности системы правосудия в Армении», - заявил Араик Арутюнян.