Կորոնավիրուսն է մեղավոր. ամերիկացին կնոջը սպանելու համար «արդարացում» է գտել
Ֆլորիդայի բնակիչ Դեյվիդ Էնթոնին սպանել է կնոջը՝ Գրեթհենին, և փորձել բացատրել նրա անհետացումը կորոնավիրուսային վարակով, հայտնում է «The Independent»-ը:
Ըստ պարբերականի՝ կինն անհետացել է որոշ ժամանակ առաջ: Ոստիկանություն է դիմել վերջինիս ընկերուհին՝ հայտնելով, որ անհետ կորած կնոջից «տարօրինակ տեքստային հաղորդագրություններ» է ստացել, որոնցում ասվում է, որ Գրեթհենը վարակվել է կորոնավիրուսով և գտնվում է հիվանդանոցներից մեկում:
Ոստիկանները ստուգել են հիվանդանոցները, սակայն, իբրև թե, կորոնավիրուսով վարակված այդ կնոջ մասին որևէ տեղեկություն չեն գտել:
Արդյունքում՝ անհետացման կապակցությամբ կասկածի տակ է ընկել նրա ամուսինը՝ Դեյվիդ Էնթոնին:
Նրա կինն ամուսնալուծության համար դիմել էր դեռ փետրվարի 28-ին, զույգը բաժանման եզրին էր:
Ըստ ոստիկանության՝ տղամարդու հեռախոսի մեջ եղած բառարանը ցույց է տվել այն հաղորդագրությունների տեքստերը, որոնք ուղարկվել են անհետ կորած կնոջ ընկերուհուն:
Գրեթհենի հարևանները պատմել են, որ մարտի 21-ին բակում լսել են «սրտաճմլիկ ճիչ»: Մեկ այլ հարևան հաստատել է, որ ինքը նույնպես լսել է ճիչեր և հայհոյանքներ, այնուհետև նկատել է Դևվիդի բեռնատարը տան մոտ:
Խուզարկության ընթացքում տան ներսում հայտնաբերվել է սրբիչ, որն արյան հետքերից ախտահանվել էր:
Հավաքված ապացույցների հիման վրա ոստիկանությունը ենթադրում է, որ Դևվիդ Էնթոնին կարող է կապ ունենալ կնոջ սպանության հետ:

Коронавирус виноват. Американец нашел предлог для убийства жены
Житель Флориды Дэвид Энтони убил жену Гретхен и пытался объяснить ее исчезновение заражением коронавирусом, сообщила газета The Independent.
По информации издания, женщина пропала некоторое время назад. В марте ее подруга обратилась в полицию, заявив, что она получила от пропавшей "странные текстовые сообщения", в которых говорилось, что Гретхен заразилась коронавирусом.
Собеседник утверждал, что содержится в медицинском центре города с тяжелой формой болезни, однако полиция такой информацией не обладала.
Подозрения упали на ее мужа, Дэвида Энтони. Его супруга подала на развод 28 февраля, и пара жила раздельно. Как сообщила полиция, на телефоне мужчины словарь показал текст сообщений, которые были отправлены подруге пропавшей женщины.
При осмотре дома самой Гретхен соседи рассказали, что слышали "душераздирающий крик" со внутреннего двора 21 марта. Другой сосед подтвердил, что тоже слышал громкие голоса и ругань, а после заметил грузовик Дэвида возле дома.
Внутри дома в ходе обыска нашли полотенце, замытое отбеливателем со следами крови.
Исходя из собранных улик, полиция предположила, что Дэвид Энтони может быть причастен к убийству супруги. Он был арестован в Нью-Мексико 31 марта. Тело Гретхен до сих пор не найдено.