Հակաճգնաժամային 8-րդ միջոցառման շահառու կդառնան նաև մասնավոր մանկապարտեզների և տրանսպորտի ոլորտի աշխատողները․ Փաշինյան
15/04/2020 18:35
Կառավարությունն ընդլայնել է սոցիալական աջակցության 8-րդ ծրագրի շահառուների ցանկն, ԱԺ-ում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօրվա քննարկումների արդյունքում որոշեցինք հակաճգնաժամային 8-րդ միջոցառման շահառու դարձնել նաև մասնավոր մանկապարտեզների աշխատակիցներին, մարմնամարզական կենտրոնների աշխատողներին, տրանսպորտի ոլորտի աշխատողներին», - ասաց վարչապետը։
ԼՀ խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը խնդրեց հստակեցնել՝ արդյոք տրանսպորտի ոլորտ ասելով վարչապետը նկատի ուներ ուղևորափոխադրող ընկերություններին։
«Այո, ոչ թե ընկերություններին, այլ աշխատողներին, անհատ ձեռնարկատիրության ոլորտում աշխատող տրանսպորտային ընկերություններին և ՍՊԸ-ներին։ Հետևաբար, ոլորտի աշխատողները 8-րդ միջոցառումով կստանան աջակցություն։ Բազաները կներբեռնվեն։ Մի քանի օրից նրանք կարող են մտնել, տվյալները լրացնեն, համակարգը ցույց կտա, թե նրանք որքան աջակցություն են ստանալու և որտեղից», - արձագանքեց Փաշինյանը:

Работники частных детсадов и транспортной сферы станут бенефициарами восьмого антикризисного мероприятия правительства
15/04/2020 19:36
Правительство расширило список бенефициаров восьмой программы социальной помощи правительства, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В результате сегодняшних обсуждений мы решили включить в число бенефициаров восьмого антикризисного мероприятия также работников частных детских садов, работников спортивных центров и работников сферы транспорта», - сказал премьер-министр.
Депутат фракции «Светлая Армения» Ани Самсонян попросила уточнить, подразумевает ли премьер-министр под сферой транспорта компании по перевозке пассажиров.
«Да, не компании, а сотрудников, работающие в сфере частного предпринимательства транспортные компании и общества с ограниченной ответственностью. Следовательно, работникам сферы будет предоставлена помощь в рамках восьмого мероприятия. Базы будут перезагружены. Через несколько дней они могут войти, заполнить свои данные, система покажет, какое содействие они получат и откуда», - ответил Никол Пашинян.