Բեռլինը մտադիր է հանրային միջոցառումների արգելքը երկարաձգել մինչև մայիսի 3-ը
Բեռլինը կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով ցանկանում է երկարաձգել հանրային միջոցառումների արգելքը մինչև մայիսի 3-ը, գրում է DPA-ն:
Գործակալության տվյալներով՝ Գերմանիայի կառավարությունն արդեն համապատասխան որոշում է կայացրել, սակայն պետք է համաձայնեցնի դա կանցլեր Անգելա Մերկելի և, այսպես կոչված, նախարարների կաբինետի «կորոնավիրուսային» նիստի մասնակիցների հետ՝ առաջիկա մի քանի ժամվա ընթացքում:
Գործակալությունը հայտնում է, որ, ամենայն հավանականությամբ, որոշվելու է ընդլայնել սոցիալական սահմանափակումները, միակ հնարավոր թուլացումը՝ դպրոցների փուլային բացումն է:
Ըստ Ռոբերտ Կոխի ինստիտուտի՝ ապրիլի 15-ի դրությամբ Գերմանիայում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակի 127 584 դեպք, մահացածների թիվը հասել է 3 234-ի:

Берлин собрался продлить до 3 мая запрет на общественные контакты
Берлин хочет продлить запрет на общественные контакты, введенный из-за пандемии коронавируса, до 3 мая, пишет в среду агентство DPA.
По данным агентства, правительство Германии уже приняло решение, соответствующий документ в течение ближайших часов должен быть согласован канцлером страны Ангелой Меркель и участниками заседания так называемого "коронавирусного" кабинета министров.
После этого в 14:00 (15:00 по московскому времени) в среду, как ожидается, канцлер обсудит документ с руководством федеральных земель и будет принято итоговое решение.
Агентство сообщает, что, скорее всего, будет решено продлить общественные ограничения, единственное возможное послабление - это поэтапное открытие школ.
По данным института Роберта Коха на 15 апреля, в Германии зафиксировано 127 584 человека с коронавирусом, 3 234 заболевших скончались.