Կորոնավիրուսից մահացած տղամարդն ունեցել է երկկողմանի թոքաբորբ, նաև՝ ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ. ԱՆ
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք, տեղեկացնում է առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա նիկողոսյանը։
«73-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։ Տղամարդն ունեցել է նաև ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ՝ սրտի իշեմիկ հիվանդություն, զարկերակային գերճնշում։
Բուժման ընթացքում առաջացել է խրոնիկ հիվանդությունների սրացում` սրտի ռիթմի խանգարում` պերսիստենտ ձև, գլխուղեղի իշեմիկ ինսուլտ։
Ապրիլի 15-ի դրությամբ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության 48 նոր դեպք և 61 առողջացածներ»,-տեղեկացրել է մամուլի խոսնակը։

В медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» зарегистрирован случай смерти: у пациента были сопутствующие хронические заболевания
16/04/2020 12:30
В медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» зарегистрирован новый случай смерти, сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства здравоохранения Алина Никогосян.
«У 73-летнего пациента была диагностирована коронавирусная болезнь, двусторонняя пневмония. У мужчины были также сопутствующие хронические заболевания – ишемическая болезнь сердца, артериальная гипертензия.
В процессе лечения обострились хронические заболевания – персистирующая форма мерцательной аритмии, ишемический инсульт головного мозга.
По состоянию на 15 апреля у нас есть 48 новых подтвержденных случаев коронавируса, 61 пациент выздоровел», - написала Алина Никогосян.