Չի հնչել հարց, որին Սերժ Սարգսյանը չպատասխանի․ Անդրանիկ Քոչարյան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է հանձաժողովի կողմից իրեն ուղղված բոլոր հարցերին, լրագրողներին ասաց Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
Նա տեղեկացրեց՝ նիստը դեռ չի ավարտվել, այն երկար է տևելու, դրա համար էլ որոշել են 15 րոպե ընդմիջում հայտարարել։
Հարցին՝ արդյոք Սերժ Սարգսյանն իր հերթին որոշ հարցեր ուղղել է իրենց, Քոչարյանը պատասխանեց․ «Սերժ Սարգսյանը մեզ հարցեր չի տվել, հարցեր տվողը քննիչ հանձնաժողովն է։ Սերժ Սարգսյանը պատասխանում է մեր հարցերին։ Ինքն է որոշողը՝ պատասխանե՞լ, թե՝ ոչ»:

Не было вопроса, на который Серж Саргсян отказался ответить – Андраник Кочарян
Третий президент Армении Серж Саргсян ответил на все заданные ему комиссией вопросы, заявил сегодня журналистам председатель следственной комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны Андраник Кочарян.
Он сообщил, что заседание пока не закончилось, оно продлится долго, поэтому решено объявить 15-минутный перерыв.
На вопрос, у Сержа Саркисяна в свою очередь были вопросы, задал ли он эти вопросы, Андраник Кочарян ответил: «Серж Саргсян не задавал нам вопросы, вопросы задает комиссия. Серж Саргсян отвечает на наши вопросы. Ему решать – отвечать или нет».