Մեր հանրությունը հաղթել է ոչ միայն մարտի դաշտում, այլև՝ դիվանագիտական․ Սերժ Սարգսյան (Տեսանյութ)
2016թ. ապրիլին տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստից հետո ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը լրագրողներին ասաց, որ նրանց կհանդիպի ավելի ուշ և կպատասխանի Ապրիլյան պատերազմին առնչվող բոլոր հարցերին։
Երրորդ նախագահն ընդգծեց՝ պատրաստ է պատասխանել բոլոր հարցերին, որովհետև նպատակ ունի հանրությանը տեղ հասցնել հավաստի տեղեկություններ։
«Իմ նպատակն է հասցնել մեր հանրությանն իրական, հավաստի տեղեկություններ ապրիլյան ռազմական գործողությունների մասին, որոնց ընթացքում մեր հանրությունը հաղթել է ոչ միայն մարտի դաշտում, այլ նաև՝ դիվանագիտական», - ասաց Սարգսյանը։

Our people won not only in battlefield but in diplomatic field too: Serzh Sargsyan
After the session of the investigative committee set to examine the April 2016 war circumstances, Armenia’s third president Serzh Sargsyan told the reporters that he will meet with them later and answer all the questions relating to the war.
The third president stressed that he is ready to answer to all the questions as he wants to provide trustworthy information to the people.
“My purpose is to provide real trustworthy information to the people about the April military actions during which our people won not only in the battlefield but in diplomatic too,” Sargsyan said.