Մեր հանրությունը հաղթել է ոչ միայն մարտի դաշտում, այլև՝ դիվանագիտական․ Սերժ Սարգսյան (Տեսանյութ)
2016թ. ապրիլին տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստից հետո ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը լրագրողներին ասաց, որ նրանց կհանդիպի ավելի ուշ և կպատասխանի Ապրիլյան պատերազմին առնչվող բոլոր հարցերին։
Երրորդ նախագահն ընդգծեց՝ պատրաստ է պատասխանել բոլոր հարցերին, որովհետև նպատակ ունի հանրությանը տեղ հասցնել հավաստի տեղեկություններ։
«Իմ նպատակն է հասցնել մեր հանրությանն իրական, հավաստի տեղեկություններ ապրիլյան ռազմական գործողությունների մասին, որոնց ընթացքում մեր հանրությունը հաղթել է ոչ միայն մարտի դաշտում, այլ նաև՝ դիվանագիտական», - ասաց Սարգսյանը։

Наше общество одержал победу не только на поле боя, но и на дипломатическом поле – Серж Саргсян
Третий президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня журналистам после заседания следственной комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны, что встретиться с ними чуть позже и ответит на все касающиеся Апрельской войны вопросы.
Третий президент подчеркнул, что готов ответить на все вопросы, поскольку хочет довести до общества достоверную информацию.
«Моя цель в том, чтобы довести до нашей общественности настоящую, достоверную информацию об апрельских военных действиях, во время которых наше общество одержало победу не только на поле боя, но также на дипломатическом поле», - сказал Серж Саргсян.