Եկել է ժամանակը, որ պատրաստ եմ պատասխանել հարցերին․ Սերժ Սարգսյանն արտակարգ դրության ավարտից հետո ասուլիս կհրավիրի (Տեսանյութ)
16/04/2020 13:58
Եկել է ժամանակը, որ ես պատրաստ եմ պատասխանել հարցերին, Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները քննող ԱԺ հանձնաժողովի նիստից առաջ լրագրողներին ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Ես ոչինչ չունեմ թաքցնելու։ Եկել է ժամանակը, որ պատրաստ եմ պատասխանել հարցերին։ Ելնելով սրանից՝ ես դիմել եմ հանձնաժողով, որպեսզի իմ մասնակցությամբ նիստն անցկացվեր արտակարգ դրության ավարտից հետո, բայց հանձնաժողովը նպատակահարմար համարեց նիստն անցկացնել ամսի 16-ին, արտակարգ դրությունն էլ երկարացվեց։ Ուստի, ես այդ հնարավորությունից զրկված եմ։ Հարցն այնքանով է կարևոր, որ ոտքի վրա մեկ-երկու պատասխաններով ես չեմ կարող գոհացնել ո՛չ ձեզ, ո՛չ հանրությանը։
Խոստանում եմ՝ արտակարգ դրության ավարտից հետո ես կհրավիրեմ ՀՀ-ում գործող բոլոր լրատվամիջոցներին և միայն ապրիլյան իրադարձությունների հետ կապված կպատասխանեմ ձեր բոլոր հարցերին», - ասաց Սերժ Սարգսյանը։

Экс-президент Армении Серж Саргсян ответит на все вопросы по Апрельской войне в Карабахе после завершения режима ЧП
16/04/2020 14:03
Бывший президент Армении Серж Саргсян намерен ответить на все вопросы, касающиеся Апрельской войны 2016 года в зоне карабахского конфликта.
«Мне нечего скрывать, и пришло время, чтобы я ответил на все вопросы. Я обратился к комиссии, чтобы заседание было проведено после завершения в стране режима ЧП, но комиссия посчитала целесообразным провести заседание 16 апреля. Яне могу на ногах ответить на все ваши вопросы. Обещаю, что сразу после завершения режима ЧП, я приглашу все СМИ в Армении, и отвечу на все вопросы, касающиеся Апрельской войны», - сказал Серж Саргсян журналистам.
Сегодня Саргсян прибыл в парламент, где должен ответить на вопросы членов специальной парламентской комиссии, расследующей обстоятельства Апрельской войны.