«Դոմոդեդովո» օդանավակայանում մնացած ՀՀ 135 քաղաքացիները հրաժարվել են դեսպանատան տրամադրած սննդից. նրանց հետ շփվել է դեսպանը
17/04/2020 16:22
ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Վարդան Տողանյանը հերթական անգամ տեսակապի միջոցով շփվել է Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ, հայտնում են դեսպանությունից:
«Վերջիններս հրաժարվել են հետևել մեր բազմաթիվ հորդորներին և ընդունել հյուրատներ տեղափոխվելու առաջարկը՝ նախընտրելով մնալ օդանավակայանում։ Քաղաքացիները հրաժարվել են նաև դեսպանության կողմից տրամադրվող սննդից։
Օդանավակայանում այս պահին գտնվում է 135 ՀՀ քաղաքացի։
Եվս մեկ անգամ նշենք, որ առաջիկայում չվերթ դեպի Հայաստան չի նախատեսվում։ Հնարավոր չվերթի մասին տեղեկատվություն ստանալուն պես՝ կհայտնենք լրացուցիչ», - ասված է դեսպանատան հայտարարության մեջ:

Находящиеся в московском аэропорту «Домодедово» 135 граждан Армении отказались от предоставленного посольством питания
17/04/2020 17:43
Посол Армении в РФ Вардан Тоганян в очередной раз пообщался по видеосвязи с находящимися в московском аэропорту «Домодедово» гражданами Армении, сообщают из посольства Армении.
«Они отказались следовать нашим многочисленным призывам и принять предложение переехать в предоставленные посольством гостевые дома. Граждане отказались также от предоставляемого посольством питания.
В московском аэропорту в данный момент находится 135 граждан Армении.
В очередной раз отмечаем, что в ближайшее время не предусматривается рейс в Армению. Информация о возможном рейсе будет предоставлена посольством дополнительно», - сообщает посольство Армении в РФ.