Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացած 75-ամյա կինն ունեցել է երկկողմանի ինֆիլտրատիվ թոքաբորբ. ԱՆ
Ապրիլի 17-ին ՀՀ-ում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացած 75-ամյա կինն ունեցել է թոքաբորբ և ուղեկցող հիվանդություններ, հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
«Ապրիլի 17-ին արձանագրվել է մահվան դեպք։ 75-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի ինֆիլտրատիվ թոքաբորբ։ Կինն ունեցել է նաև ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ` զարկերակային գերճնշում III աստիճանի, ճարպակալում II-III աստիճանի: Բուժման ընթացքում զարգացել է սուր շնչական անբավարարություն III աստիճան, դիսթրես համախտանիշ, աթերոսկլերոզ գերազանցապես ուղեղի և կորոնար անոթների ախտահարումով:
Ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 47 նոր դեպք և 121 առողջացածներ», - նշել է ԱՆ մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 18-ի դրությամբ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարածկվածների ընդհանուր թիվը հասել է 1248-ի, 20 մարդ մահացել է:

В Армении скончалась от коронавируса 75-летняя женщина с подтвержденным диагнозом двусторонняя пневмония
18/04/2020 11:44
В Армении 17 апреля скончалась от коронавируса 75-летняя женщина, сообщает министерство здравоохранения Армении.
«17 апреля зарегистрирован случай смерти. У 75-летней женщины был подтвержден коронавирус и двусторонняя инфильтративная пневмония. У пациентки были также сопутствующие хронические заболевания – артериальная гипертензия III степени, ожирение II-III степени. В процессе лечения развилась острая дыхательная недостаточность III степени, дисстрес-синдром, атеросклероз сосудов головного мозга.
На сегодняшний день имеем 47 новых случаев заражения коронавирусом и 121 выздоровевших», - сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства здравоохранения Алина Никогосян.
Напомним, по состоянию на 18 апреля, число случаев заражения коронавирусом в Армении достигло 1248, число жертв коронавирусной инфекции увеличилось до 20 человек.