Մոսկվայի քաղաքապետը երկարաձգել է ապրիլի 13-ին մտցված սահմանափակումները
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտարարել է, որ կերկարաձգի ապրիլի 13-ին մտցված ժամանակավոր սահմանափակումները մինչև մայիսի 1-ը: Այս մասին ասվում է նրա կայքում:
Մասնավորապես, ապրիլի 13-ից ՌԴ մայրաքաղաքում տեղաշարժվելու համար մտցվել էին հատուկ անցագրեր: Անցագրային վերահսկողությունից բացի՝ Մոսկվայում սահմանվել էին մի շարք սահմանափակումներ:
Քաղաքային կազմակերպությունների և ձեռնարկությունների մեծ մասը դադարեցրել են իրենց աշխատանքը, դադարեցվել են նաև նորոգման և շինարարական աշխատանքները:
Ռուսաստանում այս պահին արձանագրված է կորոնավիրուսի 32 հազար դեպք, մահացել է 273 մարդ, ապաքինվել՝ 2590-ը:

Собянин продлил действие введенных 13 апреля временных ограничений до 1 мая
Мэр Москвы Сергей Собянин заявил, что продлевает до 1 мая текущего года действие временных ограничений, введенных 13 апреля. Об этом он говорится на его сайте.
В частности, с 13 апреля вводились спецпропуска для передвижения в столице. Помимо пропускного режима, в Москве был введен комплекс ограничений для борьбы с пандемией. Прекратили работу большинство городских организаций и предприятий, приостановлены ремонтные и строительные работы.
В России на данный момент зарегистрировано 32 тыс. случаев заражения коронавирусом, 273 человека умерли, 2590 вылечились.