Դավիթ Տոնոյանը ոչ պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Արցախի նորընտիր նախագահի հետ
Ապրիլի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ վարչական համալիրում ոչ պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է նաև, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, Արցախի պաշտպանության բանակի հետ համատեղ, շարունակելու են անսասան ապահովել և ամրապնդել հայ ժողովրդի անվտանգությունն ու խաղաղ զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցությանն ու պաշտպանունակության ամրապնդմանն ուղղված մի շարք ընթացիկ և պլանավորված ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Давид Тоноян провел неформальную встречу с новоизбранным президентом Арцаха
Министр обороны Армении Давид Тоноян 18 апреля провел в административном комплексе Минобороны неформальную встречу с новоизбранным президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Давид Тоноян поздравил Араика Арутюняна с избранием на пост президента Республики Арцах, пожелал успехов.
Руководитель оборонного ведомства также подчеркнул, что Вооруженные силы Армении совместно с Армией обороны Арцаха продолжат непреклонно обеспечивать и укреплять безопасность и мирное развитие армянского народа.
В ходе встречи были обсуждены вопросы реализации ряда текущих и запланированных программ в сфере обороны, направленных на укрепление сотрудничества и обороноспособности.