Կառավարությունը սպառված գազի և էլեկտրաէներգիայի դիմաց այս պահի դրությամբ փոխհատուցել է շուրջ 486 հազար բաժանորդի. վարչապետի խորհրդական
20/04/2020 12:46
Մինչ այժմ իրականացված միջոցառումների արդյունքում կառավարությունը ծախսել է 12.5 միլիարդ դրամ: Ծրագրերը վերաբերել են ավելի քան 460 հազար քաղաքացու, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը:
Անդրադառնալով առաջիկայում հնարավոր մեղմացումներին՝ նա նշեց, որ դրանց մասին հայտնի կլինի արդեն այս շաբաթ՝ պարետատան համապատասխան հայտարարությունից հետո:
Ինչ վերաբերում է փողոցներում մարդկանց կուտակումներին և ոստիկանության՝ վերջիններիս փաստաթղթերը չստուգելուն, Նաիրի Սարգսյանը հավաստիացրեց՝ ոստիկանունըը շարունակում է իր աշխատանքները:
Բանախոսը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ կառավարությունը սպառված գազի և էլեկտրաէներգիայի դիմաց այս պահի դրությամբ փոխհատուցել է շուրջ 486 հազար բաժանորդի:

Правительство предоставило 486 гражданам компенсацию за потребленный газ и электроэнергию
Правительство Армении в рамках реализованных по сей день программ социальной помощи израсходовало 12.5 млрд. драмов. Программы касались 460 тысяч граждан, заявил сегодня на пресс-конференции помощник премьер-министра Армении Наири Саркисян.
Обратившись к возможным смягчениям ограничений, он отметил, что о них будет известно уже на этой неделе, после соответствующего заявления комендатуры.
Что касается скопления людей на улицах и того, что полицейские не проверяют документы, то Наири Саркисян заверил, что полиция продолжает выполнять возложенные на нее задачи.
Он также сообщил, что по состоянию на данный момент, правительство предоставило 486 тысячам абонентам компенсации за использованный газ и электроэнергию.