ՀՀ վերադառնալ ցանկացող քաղաքացիները պետք է հետևեն ՀՀ դիվանագիտության ներկայացուցչությունների խորհուրդներին, այլ միջամտություններն արդյունավետ չեն. Ադոնց
Մարտի 14-ից մինչ այսօր Հայաստան է վերադարձել մոտ 22 հազար ՀՀ քաղաքացի, երկրների աշխարհագրությունը բավական լայն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը։
«Եթե ինչ-ինչ պատճառով թռիչքը հետաձգվում է, մեր դիվանագիտության ներկայացուցիչները փորձում են ամեն ինչ անել, որ այդ շրջանն ավելի դյուրին անցնի քաղաքացիների համար», - ասաց Ավետ Ադոնցը։
Հայաստան վերադառնալ ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներին ԱԳՆ փոխնախարարը հորդորեց այդ գործընթացներում ղեկավարվել ՀՀ դիվանագիտության ներկայացուցչությունների, հյուպատոսությունների խորհուրդներով։
«Որևէ այլ միջամտություն այս գործընթացում չի կարող լինել ավելի արդյունավետ, քան ՀՀ դիվանագիտության ներկայացուցիչներն է», - ասաց Ադոնցը։

Armenia’s deputy FM urged citizens wishing to return to homeland follow instructions of diplomatic representations
21/04/2020 12:40
From March 14 till now, some 22,000 citizens arrived in Armenia from different countries of the world, deputy foreign minister Avet Adonts told the reporters today.
“If for some reasons the flights are being delayed, our diplomatic representations are trying to do everything possible for our citizens to wait in more convenient conditions,” Adonts said.
The deputy minister urged the citizens wishing to return to Armenia to contact with Armenian diplomatic representations and follow their instructions.