ՀՀ վերադառնալ ցանկացող քաղաքացիները պետք է հետևեն ՀՀ դիվանագիտության ներկայացուցչությունների խորհուրդներին, այլ միջամտություններն արդյունավետ չեն. Ադոնց
Մարտի 14-ից մինչ այսօր Հայաստան է վերադարձել մոտ 22 հազար ՀՀ քաղաքացի, երկրների աշխարհագրությունը բավական լայն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը։
«Եթե ինչ-ինչ պատճառով թռիչքը հետաձգվում է, մեր դիվանագիտության ներկայացուցիչները փորձում են ամեն ինչ անել, որ այդ շրջանն ավելի դյուրին անցնի քաղաքացիների համար», - ասաց Ավետ Ադոնցը։
Հայաստան վերադառնալ ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներին ԱԳՆ փոխնախարարը հորդորեց այդ գործընթացներում ղեկավարվել ՀՀ դիվանագիտության ներկայացուցչությունների, հյուպատոսությունների խորհուրդներով։
«Որևէ այլ միջամտություն այս գործընթացում չի կարող լինել ավելի արդյունավետ, քան ՀՀ դիվանագիտության ներկայացուցիչներն է», - ասաց Ադոնցը։

Желающие вернуться на родину граждане должны следовать советам дипломатических представительств Армении – Авет Адонц
21/04/2020 13:00
С 14 марта по сей день в республику вернулось около 22 тысяч граждан Армении, география стран довольно широкая, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами заместитель министра иностранных лед Армении Авет Адонц.
«Если рейс задерживается по какой-то причине, наши дипломатические представители пытаются сделать все, чтобы облегчить в этот период гражданам жизнь», - сказал Авет Адонц.
Замминистра иностранных дел призвал желающих вернуться на родину граждан Армении следовать советам дипломатических представительств, консульств Армении.
«Никто не может оказать в этом процессе более эффективного посредничества, чем дипломатические  представительства Армении», - сказал Авет Адонц.