Պետրոս Ղազարյանն ազատվել է Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական ծառայության տնօրենի պաշտոնից
Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ափոսոսանք է հայտնում ՀՀ վարչապետի տեսաուղերձի հեռարձակմանն առնչվող միջադեպի համար, որի հետևանքով Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանը պարտավորված եղավ հրաժարական տալ։
«Խորհուրդը հարգում է գործադիր տնօրենի անձնական պատասխանատվություն կրելու որոշումը՝ ընդունելով նրա հրաժարականը։ Միաժամանակ Խորհուրդն իր գնահատանքն է հայտնում Մարգարիտա Գրիգորյանին՝ Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնում արդյունավետ, պրոֆեսիոնալ և անձնվեր աշխատանքի համար։
Խորհուրդը Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակել Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական հարցերով տնօրենի տեղակալ Արմեն Սարգսյանին։
Իրենց դիմումների համաձայն՝ զբաղեցրած պաշտոններից ազատվել են նաև լրատվական ծառայության տնօրեն Պետրոս Ղազարյանը և հեռուստաընկերության պրոդյուսեր Վարդան Հակոբյանը։ Լրատվական ծառայության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել տնօրենի տեղակալ Ռուբեն Շահինյանը։
Առաջիկայում Խորհուրդը կձևավորի մրցութային հանձնաժողով և կհայտարարի մրցույթ Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնի համար», - նշված է հայտարարությունում:
Հիշեցնենք՝ Պետրոս Ղազարյանը Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական-վերլուծական ծառայության բաժնի տնօրեն էր նշանակվել 2018 թ. դեկտեմբերի 17-ին:
Մինչ այդ նա երկար տարիներ աշխատում էր «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունում, «Ուրվագիծ» հաղորդման հեղինակն ու վարողն էր:

Петрос Казарян освобожден от должности директора информационной службы ОТА
Совет общественной телерадиокомпании Армении выступил с заявлением, в котором выразил сожаление в связи с инцидентом, произошедшем во время трансляции видеообращения премьер-министра Армении, в результате чего исполнительный директор ОТА Маргарита Григорян подала в отставку.
«Совет уважает решение исполнительного директора о личной ответственности, принимая ее отставку. Одновременно, Совет выражает благодарность Маргарите Григорян за ее профессиональную и продуктивную работу на должности исполнительного директора Общественной телекомпании Армении.
Временно исполняющим обязанности исполнительного директора ОТА назначен заместитель креативного директора Армен Саркисян.
Согласно своим заявлениям, от занимаемых должностей освобождены также директор информационной службы Петрос Казарян и продюсер телекомпании Вардан Акопян. Временно исполняющим обязанности директора информационной службы назначен заместитель директора Рубен Шагинян.
В ближайшее время Совет сформирует конкурсную комиссию и объявит конкурс на вакантную должность исполнительного директора ОТА», - говорится в заявлении.
Напомним, Петрос Казарян был назначен на пост директора информационно-аналитических программ Общественной телекомпании Армении 17 декабря 2018 года.