«Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի աշխատակիցներն առավոտյան եկել են աշխատանքի, ոստիկանությունը թույլ չի տվել աշխատել․ նրանցից մի քանիսին բերման են ենթարկել
21/04/2020 18:19
Վանաձորի «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի աշխատակիցներն առավոտյան եկել են աշխատանքի, սակայն մոտ երկու ժամ անց նրանց ֆաբրիկայից դուրս են հանել ոստիկանության աշխատակիցները, Aysor.am-ի թղթակցին ասացին ֆաբրիկայի առաջին պահակակետից։
Հարցին՝ աշխատակիցները չե՞ն ունեցել աշխատանքի ձևաթուղթ, պահակակետից պատասխանեցին․
«Թերթիկ ունեցել են, կարի ֆաբրիկայի աշխատելու թույլտվություն չկա։ Ասում են՝ վարչապետի հրաման չկա, որ թույլ տան»։
Պահակակետից տեղեկացրեցին, որ իրենց տեղեկություններով այդ ընթացքում բերման է ենթարկվել երեք աշխատակից, որոնց այս պահին արդեն ազատ են արձակել.

Работники швейной фабрики «Глория» с утра пришли на работу, но через два часа полиция не позволила им работать, несколько человек подвергнуты приводу
21/04/2020 19:44
Работники Ванадзорской швейной фабрики  «Глория» сегодня с утра пришли на работу, однако спустя около двух часов сотрудники полиции выдворили их с фабрики, не разрешив работать, сообщили корреспонденту Aysor.am из проходной фабрики.
На вопрос, у работников не было бланков с места работы, в проходной швейной фабрики ответили:
«Бланки были, у швейной фабрики не было разрешения на работу. Говорят, что не приказа премьер-министра, чтобы разрешить работу».
В проходной также сообщили, что по их сведениям, за этот период были подвержены приводу трое сотрудников фабрики, которых уже отпустили: